Zuhal Topal Kimdir?

Zuhal Topal Kimdir?

23 Eylül 1976 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Zuhal Topal oyunculuğa küçük yaşlardan itibaren merak sarmıştır. İlkokul birinci sınıfta tek kişilik kısa oyun hazırlayan Zuhal Topal o zamanlardan bu yana oyunculuğa olan ilgisini sürdürdü.

Üniversite eğitimini iç mimarlık üzerine sürdüren Zuhal Topal daha sonra Müjdat Gezen Sanat Merkezi Tiyatro bölümünü kazanmıştır.

İç mimarlık bölümüne devam etmeyen Zuhal topal tercihini tiyatro bölümünden yana kullanarak oyunculuğa olan ilgisini ortaya koymuştur.

zuhal-topal-kimdir

Zuhal Topal’ın Sanat Hayatı

Zuhal Topal ilk olarak 1996 yılında çocuk oyunlarında başrol oynayarak oyunculuğa başladı. Ardından Kanal D ekranlarında 1997 yılında Müjdat Gezen ile birlikte sunuculuk yaparak merhaba diyen Zuhal Topal “Sevda Kondu” adlı diziyle oyunculukta kendinden söz ettirmeye başladı.

Zuhal Topal pek çok dizi, reklam ve organizasyonlarda yer aldı. Ayrıca sunuculuk, dublaj sanatçılığı ve tiyatro da yapan güzel oyuncu hala önemli projelerde yer almaktadır.

Zuhal Topal’ın Programları

Zuhal Topal’ın yer aldığı programların sayısı bir hayli fazladır. Papatyam, Geniş Aile, Anında Görüntü Show, Deli Deli Olma, Kirpi, Sihirli Annem, Dadı, Kurşun Kalem, Lahmacun Ve Pizza, Ruhsar, El Bebek Gül Bebek, Tarık Ve Diğerleri, Çiçek Taksi, Yazlıkçılar gibi birçok dizi ve filmde rol almış olan Zuhal Topal, Hayata Dair Zuhal Topal, Kazanmak İçin Bir Dakika, Hokus Pokus, Zuhal Topal’la İzdivaç ve Film Gibi programların sunuculuğunu üstlendi.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın