Zuhal Olcay Kimdir?

Zuhal Olcay Kimdir?

Zuhal Olcay 10 Ağustos 1957 yılında dünyaya geldi. Şu an 59 yaşında olan ünlü oyuncu ve şarkıcı 1.72 cm boyunda 63 kilo ağırlığındadır. Göz ve saç rengi kahverengi olan Zuhal Olcay aslen İstanbulludur.

Süheyla ve Cevat Olcay’ın kızları olarak dünyaya gelen Zuhal Olcay ilkokul, ortaokul ve lise eğitimini İstanbul Üsküdar’da tamamlamıştır.  Tek çocuk olan Zuhal Olcay ailesi tarafından hep yoğun ilgi gösterilen biri olmuştur.  Ankara Devlet Konservatuarında eğitim almıştır.

zuhal-olcay-kimdir

Zuhal Olcay’ın Evlilik Hayatı

Zuhal Olcay Ankara Devlet Konservatuvarında okurken genç yaşta Selçuk Yöntem’le evlenmiştir.

3 sene süren bu evliliğin ardından boşanmışlardır. Daha sonra İzmirli iş adamlarından biri olan Zafer Olcay’la tanışıp tekrar nikah masasına oturan Zuhal Olcay’ın ikinci evliliğinden Ceren adında bir kızı olmuştur.

İkinci evliliğini 1987 yılında noktalayan Zuhal Olcay 3. evliliğini Haluk Bilginer ile yapmıştır. Zuhal Olcay şu an bekardır.

Zuhal Olcay’ın Kariyeri

Zuhal Olcay oyunculuk kariyerine ilk olarak 1983 yılında başlamıştır. İlk sinema filmi olan “Sönmüş Ocak” filmini çeken Zuhal Olcay daha sona “Parmak Damgası” dizisinde rol almıştır.

Oyunculuğuyla birlikte müzik hayatına da adım atan Zuhal Olcay güzel sesiyle birçok albüme imza attı.  Bir Aşk Hikayesi, Çatısız Kadınlar, Güz Sancısı, Yeditepe İstanbul, İki Kadın, Bir Sonbahar Hikayesi gibi pek çok film ve dizide rol almıştır.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın