Zlatan Ibrahimovic Kimdir?

Zlatan Ibrahimovic kimdir? Zlatan Ibrahimovic nereli, Zlatan Ibrahimovic kaç yaşında, göz ve saç rengi nedir, Zlatan Ibrahimovic vikipedi, evlimidir? sevgilisi veya eşi kimdir? boyu, kilosu ve diğer tüm merak ettikleriniz kimdirki.com da..

Yazar kadromuz ile birlikte Zlatan Ibrahimovic biyografisi ve tüm bilgileri derledik, kısa anlaşılabilir metin haline getirerek sizler ile paylaşıyoruz.

Zlatan Ibrahimovic

           Zlatan Ibrahimović, Bosna-Hersek asıllı İsveçli futbolcu.

1995 yılında büyüdüğü şehrin takımı Malmö ile anlaşan Ibrahimovic, burada geçirdiği birkaç yılın ardından, genç yeteneklere olan ilgisiyle ünlü Arsenal menajeri Arsen Wenger’in ilgisini çekmeyi başardı ancak Malmö kulübü Ibrahimovic’in transferine izin vermedi. 2001 yılında 7.8 Milyon avro karşılığında Ajax’a transfer oldu ve bu takımla önemli başarılara imza attı.

Ajax’ta oynadığı sırada, Hollanda ile yapılan bir milli maçta Ajax’tan takım arkadaşı Rafael van der Vaart’ı kasten sakatladığı gerekçesiyle Juventus’a satışına karar verildi.

19 Milyon avroya gerçekleşen Juventus transferinin ardından takımda ilk onbirde yer bulmaya başlayan Ibrahimovic, bu takım ile İtalya şampiyonluğu yaşadı. 2005-2006 sezonunda İtalya’da patlak veren şike skandalı ile birlikte Juventus’un küme düşürülmesinin ardından inter’e transfer oldu.

Zlatan Ibrahimovic futbol hayatını halen Los Angeles Galaxy kulübünde sürdürmekte.
Zlatan Ibrahimovic burcu nedir: Terazi
Zlatan Ibrahimovic mesleği: Futbolcu
Zlatan Ibrahimovic kaç yaşında: 03.Ekim.1981
Zlatan Ibrahimovic ölüm tarihi:
Zlatan Ibrahimovic biyografisin de eksiklik veya eklemek istediğiniz şeyler var ise lütfen konu altındaki yorum bölümünden bizlere iletin.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın