Ziynet Sali Kimdir?

Ziynet Sali Kimdir?

25 Nisan 1975 yılında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde dünyaya gelen Ziynet Sali 41 yaşındadır. Aslen Kıbrıslı olan Ziynet Sali babasının işi nedeniyle uzun yıllar İngiltere’de yaşamıştır.  Geri döndükten sonra müzik eğitimi almak isteyen Ziynet Sali ilkokul ve ortaokul eğitimini tamamladıktan sonra Polatpaşa Lisesi’ni tercih etmiştir.

Kıbrıs Korosu’na da katılan Ziynet Sali İstanbul Konservatuar’ında üniversite eğitimini tamamlamıştır. Türkçe, Latince ve İngilizce şarkılar söyleyen ünlü şarkıcının boyu 1.65 cm, kilosu ise 58’dir. Saçları kahverengi gözleri ise siyah olan ünlü şarkıcı evli değildir.

ziynet-sali-kimdir

Ziynet Sali’nin Kariyer Hayatı

Konservatuar eğitimi alırken bir yandan da sahne almaya başlayan Ziynet Sali ilk albümünü 2000 yılında çıkardı. Ba-Ba adını verdiği albümünün ardından Yunanca diline merak sardı. Albümünü birçok kişiye ulaştırmayı başaran şarkıcı canlı parça repertuarıyla rekor kırdı.

Şarkılarının birçoğunu Yunanca olarak seslendiren ünlü şarkıcının ikinci albümü Amman Kuzum oldu. Albümlerin ardı arkası kesilmeyen ünlü şarkıcının bir sonraki albümü ise Mor Yıllardır. Dördüncü albümü Herkes Evine olan şarkıcı 2012 yılına geldiğinde beşinci albümünü sevenleriyle buluşturdu.

Son albümüne Sonsuz Ol ismini verdi. Gelemiyorum Yanına, Bizde Böyle, Rüya, Bize Yeter Ve Alışkın Değiliz Ziynet Sali’nin diğer albümleridir.

Ziynet Sali’nin Rol Aldığı Filmler

Ziynet Sali şimdiye kadar iki filmde rol aldı. Ziynet Sali’nin rol aldığı filmler; Çılgın Dershane Kampta Ve Son Osmanlı Yandım Ali’dir.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın