Zeynep Tokuş Kimdir?

Zeynep Tokuş kimdir? Zeynep Tokuş nereli, Zeynep Tokuş kaç yaşında, göz ve saç rengi nedir, Zeynep Tokuş vikipedi, evlimidir? sevgilisi veya eşi kimdir? boyu, kilosu ve diğer tüm merak ettikleriniz kimdirki.com da..

Yazar kadromuz ile birlikte Zeynep Tokuş biyografisi ve tüm bilgileri derledik, kısa anlaşılabilir metin haline getirerek sizler ile paylaşıyoruz.

Zeynep Tokuş

Zeynep Tokuş, 1977 doğumlu oyuncu. Türkiye güzeli seçilmiş olan Tokuş, en yüksek rating’lerinden birini yakalamış “Deliyürek” dizisinde rol almış, 2007 nin çok konuşulan, popüler yarışması “Buzda Dans”da da birinciliği yakalamıştır.

Zeynep Tokuş, 1977’de Ankara’da doğdu. Liseyi İzmir Özel Çakabey Koleji’nde okuktan sonra, girdiği Bilkent Üniversitesi Grafik Tasarım bölümününden mezun oldu. Ankara Özel Stilistlik Okulu’nu bitirdi.

1998 yılında, Star Tv’nin düzenlediği Türkiye güzelik yarışmasında birinci seçildi. Türkiye güzeli olmasının ardından, Kenan İmirzalıoğlu’nun başrolünde oynadığı “Deliyürek” dizisinde İmirzalıoğlu’nun sevgilisi rolüyle izleyici karşısına çıktı. Deliyürek’ten sonra Hırçın Menekşe ve Esir Şehrin İnsanları dizilerinde de rol aldı.

4 yıl evli kaldığı eşi Bülent Helvacı’dan ayrıldıktan sonra, jinekoloğu Alp Nuhoğlu ile evlendi. Bir süre arayla Vizontele ve Yazgı adlı sinema filmlerinde oynadı.

Özel hayatındaki problemleri sebebiyle, çok sevilen “Çocuklar Duymasın” dizisinde, “Meltem” karakterini canlandıran Pınar Altuğ’un diziden ayrılmasıyla, rolün yeni yüzü oldu. Birol Güven’le Özel hayatında problem yaşamayacağına dair anlaşma yaptığı söylentileri bir süre gündemi meşgul etti.

Show Tv’de yayınlanan, “Buzda Dans” yarışmasında, partneri Robert Beachamp ile birinciliği kazandı. Yarışmanın ortalarında olunan dönemde, bir gece, eşi Alp Nuhoğlu ve yarışmadaki partneri Beachamp ile gece klübü çıkışı sırasında Beachamp’ın kendine yakınlaşması, medyada büyük yer aldı. Yaşanan olayın ardından Tokuş yarışmayı terk etmek isterken, eşi Nuhoğlu ise basına şu açıklamayı yapıyordu;

Ben doktorum. Kimin, ne olduğunu çok iyi biliyorum. Robert’in gay olduğu, konuşmalarından ve hareketlerinden belli. Zaten normal bir erkeğin eşime o şekilde sarılmasına izin vermem. Robert’i niye kıskanayım ki? Buz pistinde Zeynep ile birbirlerine hayran hayran da bakabilirler… Bunda ne var ki? Kız kıza bakışıyorlar işte…

Filmografisi
Ayrılık (2009) – Tehmine
Umut (2009) – Suna Ergin
Kardelen (2008) – Miray
Beyaz Melek (2007) – Nazlı
Vizontele Tuuba (2003) – Asiye
Eski Şehrin İnsanları (2003) – Nedime Hanım
Hırçın Menekşe (2003) – Deniz
Yazgı (2001) – Sinem
Vizontele (2001) – Asiye
Deli Yürek (1998-2001) – Zeynep

Zeynep Tokuş burcu nedir:Yay
Zeynep Tokuş mesleği: Dizi Oyuncusu, Sinema Oyuncusu
Zeynep Tokuş kaç yaşında: 21.12.1977                                                                                                                              Zeynep Tokuş ölüm tarihi:

Zeynep Tokuş biyografisin de eksiklik veya eklemek istediğiniz şeyler var ise lütfen konu altındaki yorum bölümünden bizlere iletin.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın