Zerrin Tekindor Kimdir?

Zerrin Tekindor Kimdir?

İlk ve Orta öğretimini Ankara’da tamamlayan Zerrin Tekindor kaç yaşında diye bakacak olursak, 1964 doğumlu olduğunu görmekteyiz. 1985 yılında Hacettepe Üniversitesi Tiyatro Bölümünden mezun olan Tekindor, aynı yıl Devlet Tiyatrosunda görev başlamıştır.

Tiyatro oyunculuğunun yanında sinema ve televizyon dizilerinde de oyunculuk yapan Zerrin Tekindor, aynı zamanda ressamdır. Resim alanında sergileri ve ödülleri bulunmaktadır. Hem resim hem de oyunculuk alanlarında sayısız başarılara imza atmıştır.

zerrin-tekindor-kimdir

Zerrin Tekindor’un Oynadığı Diziler

Oyuncu kişiliğini sinema ve televizyon ekranlarında da sürdüren Tekindor, 2008-2010 yılları arasında Aşk-ı Memnu dizisinde rol almıştır. 2011-2013 yıllarında Kuzey-Güney dizisinde Gülten Çayak karakterini canlandıran Zerrin Tekindor 2014 yılında da Kurt Seyit ve Şura dizisinde yazar rolünde yer almıştır.

2015 yılında başlayan ve hala devam eden Kara sevda dizisinde de oynayan Tekindor, burada Leyla karakterini başarıyla canlandırmaya devam etmektedir. Beğenilerek izlenen dizi her hafta izleyicisi tarafından merakla beklenmektedir.

Ressam ve Oyuncu Tekindor’un Başarıları Devam Ediyor

Hala devam eden Kara sevda dizisindeki Leyla rolü ile sevenleriyle buluşmaya devam eden Tekindor, resim yapmaya ve tiyatrolarda rol almaya devam etmektedir.

Zerrin Tekindor, İstanbul’da yaşamakta olup, çalışmalarını burada sürdürmektedir. Günümüze kadar Zerrin Tekindor’un 16 adet resim sergisi bulunmaktadır. Tekindor’un eserlerinin çoğu özel koleksiyonlarda yer almaktadır.

Zerrin Tekindor’un eski eşi Çetin Tekindor ile evliliğinden Hira isimli bir oğulları vardır.

 

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın