Zara Kimdir?

Zara Kimdir?

Gerçek adı Neşe Yılmaz olan Zara 15 Ocak 1976 yılında İstanbul’da doğdu. Aslen Adıyamanlı olan ünlü şarkıcı küçük yaşlardan itibaren İstanbul’un Üsküdar ilçesinde yaşamına devam etti. Memleketi Adıyaman’ın Kahta ilçesi olan Zara, Hatice ve Kemal Yılmaz’ın kızlarıdır.

İki tane kardeşi olan ünlü şarkıcı lise eğitimini İstanbul Üsküdar’da aldı. Üniversite eğitimini İstanbul Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı’nda okuyan şarkıcı 40 yaşındadır.

1.70 cm boyunda, 64 kilo ağırlığında olan ünlü şarkıcının göz ve saç rengi kahverengidir. Zara 2002 yılında İskender Ulus ile evlenmiş olup evlilikleri 2007 yılında sonlanmıştır. İkinci evliliğini 2012 yılında Akif Belki ile yapan Zara hala evlidir.

zara-kimdir

Zara’nın Kariyeri

Zara Neşecik albümü adı altında 8 tane albüme imza atmıştır. 1991 yılında Milliyet Gazetesi tarafından düzenlenen “Müzik ve Halk Oyunları “yarışmasına katılan sanatçı Türkiye birincisi olarak adını duyurmayı başardı.

996 yılında TRT tarafından düzenlenen “Yetişmiş Ses Sanatçısı” yarışmasını da kazanan Zara TRT’de Türk Halk Müziği Ses Sanatçısı olarak çalışmaya başlamıştır. Şarkıcı 1998 yılında Zara adıyla ilk albümünü piyasaya sürmüştür.

Zara’nın Çıkarmış Olduğu Albümler

Zara birçok albüme imza atmıştır. Zara’nın albümleri; Avuntu, Boyut, Misafir, Özlenenler, Zamanı Geldi, Bülbül-i Şeyda, Bahar ve Hazine’dir.

Zara birçok eski şarkıyı da tekrar seslendirmiştir. Zara albümleri sevenleri tarafından büyük ilgi görmüş olup Zara şarkıları herkes tarafından çok sevilmektedir.

 

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın