Zafer Altun Kimdir Kaç Yaşında Nereli? Aşk ve Günah Akif Kimdir?

Zafer Altun Kimdir?

Zafer Altun, 1980 yılında Bursa’da dünyaya gelmiştir. Kendisi Bursa’da doğmuş olmasına rağmen kendini Artvin’li kabul etmiştir. Altun, ilköğretim ve lise eğitimlerini doğduğu yerde yani Bursa’da tamamlamıştır. 1996 yılına gelindiğinde Altun, yine Bursa’da Bursa Ekim Tiyatrosu’nda tiyatro oyuncusu olarak göreve başlamıştır. 2001 yılına gelindiğinde ise Selçuk Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda oyunculuk bölümüne başlayarak mesleğini eğitimle de tescillemiştir. Eğitiminin bitmesinden sonra bazı tiyatrolarda da eğitmen olarak görev yapmıştır. Zafer Altun ile yapılan bir röportajda en büyük hayalinin dünyayı gezmek olduğunu dile getirmiştir.

Zafer Altun’un Eski Projeleri

Zafer Altun, sayısız tiyatro oyununda rol almakla kalmamış, devlet tiyatrolarında eğitmen olarak da görev yapmıştır. Altun ile ilgili geçmiş döneme ait televizyon yapımı pek bulunmamaktadır. Bunun nedeni tiyatro kökenli olmasına ve bu durumdan memnun olmasına bağlanabilir. Zafer Altun yakın geçmişte Azazil: Düğün isimli Türk sinema filminde rol aldı. Gerilim ve korku türünde bir film olan Azazil’de rolünü başarıyla sergiledi.

Aşk ve Günah Dizisindeki Rolü

Zafer Altun, şu sıralar Kanal D’nin daha ilk günlerden başarılı bir yapımı olan Aşk ve Günah dizisinde rol alıyor. Dizide Akif karakterini canlandıran Altun Nesrin’in üvey abisi Cem ile arkadaşlık kuruyor ve Nesrin ile evlenmek istediğini dile getiriyor. Karşılığında para da teklif eden Akif’e en büyük destek de yine Cem’den geliyor. Konu Nesrin’in babasına da açılıyor ve babası tarafından içten içe olumsuz yaklaşılıyor. Nesrinle konuyu konuşan babası olumsuz cevap alınca bu düşünceyi aklından çıkarıyor ama Cem sadece para mevzusu yüzünden Nesrin’in Akif ile evlenmesini istiyor. Kısacası Akif karakteri dizi içinde pek de tekin bir karakter değil.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın