Yonca Cevher Kimdir?

Yonca Cevher Kimdir?

Yonca Cevher 6 Temmuz 1972 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Yonca Cevher, Mahmut Cevher’in kızıdır. Küçük yaşlardan itibaren oyunculuğa merak saran Yonca Cevher hem tiyatro oyunculuğu hem dizi oyunculuğu hem de seslendirme konusunda başarılı performanslar gösterdi.

Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı bölümünden mezun olan Yonca Cevher birçok oyunda oynadı ve sunuculuk yaptı. Ünlü oyuncu Ali Yenel ile evli olan Yonca Cevher’in bir tane erkek çocuğu bulunmaktadır.

Yonca Cevher’in boyu 1.61 cm’dir. Kilosu ise 63’tür. Saçları ve gözleri kahverengi olan ünlü oyuncu 44 yaşındadır.

yonca-cevher-kimdir

Yonca Cevher Nasıl Oyunculuğa Başladı?

Yonca Cevher ilk olarak 1993 yılında “Gurur” adlı bir dizide oynamış ve ekranlarla tanışma fırsatı bulmuştur.

Daha önce pek çok tiyatro oyunu ve seslendirmede görev alan Yonca Cevher “Gurur” dizisinden sonra pek çok dizde oynama imkanına sahip olmuştur.

Yonca Cevher’in rol Aldığı Dizi ve Filmler

Ünlü oyuncu Yonca Cevher pek çok dizi ve filmde oynadı. Yonca Cevher’in rol aldığı dizi ve filmler arasında; Yaz Evi, Suçlu Kim, Gurur, Çiçek Taksi, İlişkiler, Kurt Kapanı, Günaydın İstanbul Kardeş, Parça Pinçik, Aşkına Eşkıya, Asmalı Konak, Avrupa Yakası, Üvey Ana, Paydos, Binbir Gece, Gözyaşı Çetesi, Kızım Nerede, Dila Hanım ve Asla Vazgeçmem dizisi yer almaktadır. Yonca Cevher en son 2015 yılında “Asla Vaçgeçmem “dizisinde Nazan karakterini oynamıştır.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın