Yılmaz Özdil Kimdir?

Yılmaz Özdilin hayatını merak eden kullanıcılarımız için bu sayfamıza Yılmaz Özdil ile bilgileri paylaştık.Yılmaz Özdil Kimdir? Kaç yaşında nerelidir? bu sorulara cevap bulabilirsiniz.

Yılmaz Özdil Kimdir? Kaç Yaşında Nereli?

Yılmaz Özdil 1965 yılında İzmir ilinde dünyaya gelen bir isimdir.Babasının ismi Veli Özdil annesinin ismi ise Nadidedir.Dedesi Aksaraydan zamanında İzmir’e göç etmiştir.

İzmir Atatürk Lisesini bitirdikten sonra Ege Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu Gazetecilik bölümünden mezun olmuştur. 1985 yılında üçüncü sınıftayken Üniversitenin hentbol takımında başarıyla oynamıştır.

Gazetecilik mesleğine 1982 yılında Yeni Asır gazetesinde muhabirlik yaparak başlamış ve ardından Yeni Asır’da yayın yönetmeni olmuştur. 1994 yılında Milliyet gazetesinde Yazı İşleri Müdürlüğüne yükselmiştir. 1995 yılında Sabah gazetesine geçerek Yazı İşleri Müdürü oldu. 1999 yılında Star gazetesinin kuruluşunda yer almıştır. Daha sonra Sabah gazetesine döndü ve atv haber genel yayın yönetmenliği görevlerinin üstlendi. Atv ve Sabah’a TMSF`nin el koyması üzerine istifa etti, 12 Ağustos 2007’de yazar olarak Hürriyet’e geçti.

2008 yılında Uğur Dündar‘ın sunduğu Star Ana Haber bülteninin yayın yönetmenliğini yapmaya başladı. Hürriyet’in üçüncü sayfasında yazmakta ve aynı zamanda Fanatik gazetesi çatısı altında spor yazarlığı da yapmaktadır.

Yılmaz Özdil, Üniversite 3. sınıftayken tanıştığı Hülya hanım ile 1989 yılından beri evli olup Pelin (d.1991) adında bir kız çocuğu vardır.

Yılmaz Özdil Kitapları

2011 – İsim, Şehir, Hayvan
2012 – İsim, Şehir, Bitki
2013 – Beraber Yürüdük Biz Bu Yıllarda

Bizlerde başarılı gazeteciye başarılarının devamını kimdirki ekibi olarak dileriz.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın