Yıldırım Tuğrul Türkeş Kimdir?

Türkiye Büyük Millet Meclisi 24. Dönem milletvekili olarak isminden sıkça bahsedilen ve bir o kadar kulağımızın aşina olduğu isim Yıldırım Tuğrul Türkeş’in Hayatını yakından inceleyelim.

Yıldırım Tuğrul Türkeş Kimdir?

Yıldırım Tuğrul Türkeş 1 Aralık 1954 İstanbul doğumludur. Babası Milliyetçi Hareket Partisi kurucusu Alparslan Türkeş, annesi ise Muzaffer Şükriye Türkeş’tir. Umay Günay, Sevenbige Çağrı Türkeş, Ayzıt Türkeş, Ahmet Kutalmış, Ayyüce Türkeş ve Selcen Homşin olmak üzere 6 kardeşi vardır. Babası Alparslan Türkeş Yeni Delhi Büyük Elçisi Müşaviri olarak Hindistan’a gitmek zorunda kalınca ilkokul eğitimini Hindistan’da görmüştür. Lise eğitimini İstanbul’da tamamlayan Yıldırım Tuğrul Türkeş lisans eğitimi ise Ankara’da Hacettepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Ekonomi Bölümü’nü bitirerek tamamlamıştır.

Yıldırım Tuğrul Türkeş kimdir

Yıldırım Tuğrul Türkeş kimdir

Yıldırım Tuğrul Türkeş’in Siyasi ve Ticari Hayatı

1997 yılında babasının vefatı ile Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanlığına aday olmuştur. 17 Temmuz 1997’de yapılan genel kurulda sürpriz bir şekilde kendisinin değil Devlet Bahçeli’nin başkan seçilmesiyle beraber partiden ayrılarak Aydınlık Türkiye Partisini Kurdu. Partisinin beklenen reaksiyonu almaması endişesiyle Doğru Yol Partisi ile koalisyon kurdu fakat 2002 genel seçimlerinde barajı geçemedikleri için siyaseti bırakacağını açıkladı. Bunun üzerine Ticaret Bakanlığı, Ortadoğu Gazetesi, Akşam Gazetesi, Son Havadis Gazetesi, Yeni Harman Haftalık Dergisi, Turkuaz Fuarcılık, PETKİM, T.C. Kalkınma Bankası, Ataköy Otelcilik A.Ş. Turtle Sigorta Ve Aracılık Hizmetleri A.Ş. Karuzel Medikal, Karuzel Uzay Uydu Görüntüleri çözümleme İşleme Teknolojileri Sanayi A.Ş. gibi pek çok şirketin yönetiminde görev aldı. Ardından 2007 genel seçimlerinde eski rakibi Devlet Bahçeli ile arasını düzelterek Yıldırım Tuğrul Türkeş 23. dönem Ankara 1. Bölge 1. Sıra milletvekili olmuştur. Halen de siyasi hayatına halen Milliyetçi Hareket partisinde 24. dönem Ankara 1. Bölge 1 sıra milletvekili olarak devam etmektedir.

İleri derecede İngilizce bilen Yıldırım Tuğrul Türkeş aynı zamanda 3 çocuk babasıdır. Bir yandan da Türkiye-KKTC parlamentolar arası dostluk grubu üyeliği yapan Yıldırım Alparslan Türkeş başarılı siyasi ve ticari hayatıyla pek çok kişiye örnek olmaya devam ediyor.

Yıldırım Tuğrul Türkeş’in Özellikleri;

Doğum tarihi: 1 Aralık 1954

Boyu:  1.76

Kilosu: 97

Göz Rengi: Kahverengi

Doğum Yeri: İstanbul

Eğitim Durumu: lisans

Sosyal Medya Hesapları;

https://www.facebook.com/pages/Yıldırım-Tuğrul-TÜRKEŞ-MHP-Ankara-1Bölge-Milletvekili-Adayı-/147848441949252

Gelen aramalar:

  • Yıldırım Tuğrul Türkeş kimdir
  • Yıldırım Tuğrul Türkeş’in hayatı
  • Yıldırım Tuğrul Türkeş’in biyografisi
  • Yıldırım Tuğrul Türkeş hangi partilerde görev yaptı
  • Yıldırım Tuğrul Türkeş nereli
  • Yıldırım Tuğrul Türkeş kaç yaşında

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın