Yetkin Dikinciler Kimdir?

Yetkin Dikinciler Kimdir?

14 Ağustos 1969 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Yetkin Dikinciler 47 yaşındadır. Sinema, dizi ve tiyatro oyuncusu olan Yetkin Dikinciler’in boyu 1.94 cm’dir. 80 kilo ağırlığındaki ünlü oyuncunun göz rengi ela, saç rengi ise kahverengidir. Aslen Aksaraylı olan ünlü oyuncu evlidir.

2014 yılında Aslı Orcan ile dünya evine giren ünlü oyuncu ailesinin tek çocuğudur. Babası emekli subay olan Yetkin Dikinciler’in annesi Kızılay hemşiresidir.  Babasının mesleği nedeniyle pek çok ilde yaşayan ünlü oyuncu ilkokulu Trabzon’da, liseyi İstanbul Şehremini Lisesi’nde okumuştur.

Üniversite eğitimini İstanbul Üniversitesi’nde sürdüren ünlü oyuncu felsefe bölümü okurken Yıldız Kenter’le tanışır ve üçüncü sınıfta okulunu değiştirmeye karar verir.

Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü’nde okumaya başlayan ünlü oyuncu okulunu bitirerek oyuncu olmaya karar verir.

yetkin-dikinciler-kimdir

Yetki Dikinciler’in Sanat Hayatı

Yetkin Dikinciler okula devam ederken Bakırköy Belediye Tiyatroları’nda oyunculuğa başladı. İki yıl Antalya’da iki yıl Diyarbakır’da devlet tiyatrolarında çalışan Yetkin Dikinciler 1999 yılında İstanbul Devlet Tiyatrosu’na başladı. Tiyatro oyuncusu olan Yetkin Dikinciler pek çok dizi ve filmde rol aldı.

Yetkin Dikinciler’in Rol Aldığı Dizi Ve Filmler

Yetkin Dikinciler’in rol aldığı filmler arasında Çıplak gerçek, Umut Yolcuları, Ulak, Eşref saati, Kara İnci, Babam ve Oğlum, Avrupa Yakası, Seni Yaşatacağım, Misi, Gözyaşı Çetesi, Sis ve Gece, Kırık Kanatlar gibi pek çok film bulunmaktadır.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın