Yeni Şafak Yazarı Abdülkadir Selvi Kimdir?

Türkiye’nin en çok satan gazetelerinden biri olan Yeni Şafak’ın usta yazarlarından biri olan Abdülkadir Selvi kimdir? Yazlarıyla herkesi kendine hayran bırakan Abdülkadir Selvi aslen nerelidir ve Abdülkadir Selvi  kaç yaşındadır? İşte Abdülkadir Selvi’in biyografisi

ABDÜLKADİR SELVİ KİMDİR?

Usta gazeteci ve yazar Abdülkadir Selvi 1964 senesinde Sivas ilimizin Yıldızeli ilçesinde dünyaya gelmiştir. Yükseköğrenimini Gazi Üniversitesi Metalurji bölümünde okuyup mezun olmuştur.  Ünlü gazeteci kariyerine Yeni nesil ve Yeni asya gazeteleri ile başlamıştır. Ardından HBB Tv’de muhabir ve haber müdürlüğü yapmıştır. Aynı kanalda Politika Gündemi isimli bir program da sunmuştur. Devamında ise TGRT’de Ankara bürosunun haber müdürlüğünü yapmıştır.

Gazeteci yeni şafak gazetesine ise 2001 senesinde çalışmaya başlamıştır. Usta yazar halen daha CNN Türk ekranlarında yayınlanan Şirin Payzın sunuculuğunu yaptığı Ne oluyor programın konuk yorumculuk yapmaktadır. Gazetecinin yazmış olduğu 3 kitabı vardır.

abdulkadir-selvi-nereli-981

Bunlar; Erhan Seven yardımı ile yazdığı ve muhsin yazıcıoğlu’nun hayatını anlatan ‘İşkence koğuşlarından siyaset meydanlarına:Alperen’ 2010 senesinde yazmış olduğu ‘İçimizdeki Gladio ile yüzleşmek’ ve 2011 senesinde yazmış olduğu ‘Ateşten Yıllar:Siyasette said nursi tartışması’ isimli kitapları bulunmaktadır.

Usta gazeteci evli ve 3 çocuk sahibidir.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın