Yeni Racon Dizisi Recep Güldağ Kimdir? İsmi

ATV’nin yeni dizisi Racon’un en dikkat çeken karakterlerinden biri olan Recep Güldağ kimdir? Gerçek adı Sarp Akkaya olan başarılı oyuncu kaç yaşındadır? Sarp Akkaya kimdir? Sarp Akkaya aslen nerelidir? İşte biyografisi ve hayatı

SARP AKKAYA KİMDİR? ASLEN NERELİDİR?

Genç oyuncu Sarp Akkaya 13 mayıs 1980 yılında istanbulda doğmuştur. İlk oyunculuk kariyerini Aile dizisiyle adım atmıştır. Daha sonra ise 2001 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarıni bitirerek sırasıyla Kaos ve sonra isimli tiyatro oyunlarında oynadı. Ardından 2007 yılında Kurtlar vadisi pusu isimli dizide Servet karakterine rol vermiştir, bu roluyla ise büyük kitlelerce tanınmıştır.   Sonrasında ise Ezel dizisinde canlandırdığı Tevfik karakteri ile bu büyük çıkışını devam ettirdi. Bundan sonra ise Suskunlar dizisinde Sarı karakterine can vermiştir. Bu dizisinin başrollerini ise Murat Yıldırım ve Aslı Enver Sokullu ile paylaşmıştır.

sarp-akkaya-nereli-744

Bu diziden sonra ününe ün katan genç oyuncu Sarp Akkaya  Muhteşem Yüzyıldaki Atmaca karakteriyle de bunu sürdürmüştür. Sarp Akkaya şu sıralar ise başrollerini Mehmet Aslantuğ ile paylaşacağı Racon isimli diziye hazırlanmaktadır. Burdaki diğer rol arkadaşları Hande Doğandemir, Seçkin Özdemir, Sezin Akbaşoğulları, Barış Arduç,Ekin Türkmen ve Tomris İncer dir. Ayrıca başarılı oyuncunun kardeşi Esra Akkaya ve ikizi Kaya Akkaya da kendi gibi oyuncudur.

SARP AKKAYA’NIN OYNADIĞI DİZİLER

ATV Racon dizisi
Star TV Muhteşem Yüzyıl dizisi
ATV Şubat dizisi
Kanal D Suskunlar dizisi
Show TV Mavi Kelebekler dizisi
ATV Ezel  dizisi
Kanal D Gece Gündüz  dizisi
TRT 1 Sürgün Hayatlar dizisi
ATV Şöhret Okulu dizisi
ATV Ertelenmiş Hayatlar dizisi
Kanal D Kurtlar Vadisi Pusu dizisi
ATV Beni Unutma dizisi
Show TV Ah Be İstanbul dizisi
Kanal D Bizim Aile dizisi

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın