Yeni Dizi Mutlu Ol Yeter Ziver Kimdir?

Ali Atay’ın Aslı Enver’in başrolünde yer aldığı yeni dizi Mutlu Ol Yeter‘in en babacan karakteri olan Ziver kimdir? Usta oyuncu Sait Genay aslen nereli ve kaç yaşındadır? Sait Genay kimdir, biyografisi ve özel hayatı

SAİT GENAY KİMDİR? KAÇ YAŞINDADIR?

Başarılı ve usta oyuncu Sait Genay 1956 yılında İstanbulda doğmuştur. Sanatçı İstanbul belediye konservatuarından mezun olmuştur. 1970 senesinde profesyonel tiyatro hayatına başlamıştır. Oyuncu tiyatroculuğunun yanı sıra müzisyenlik de yapmıştır. 1988-1994 yıllarında 6 yıl boyunca Gönül Ülkü-Gazanfer Özcan tiyatrosunda çalışmıştır.  İLerleyen yıllarda ise Bakırköy belediye tiyatrolarında çalışmıştır. 2007-2008 senelerinde Duru tiyatroda aşk heryerde isimli oyunla konuk oyuncu olarak katılmıştır.

Aynı zamanda ise birçok televizyon sinema ve seslendirme çalışmaları yapmıştır. Biz usta oyuncuyu eski yeşilçam filmlerinden tanıdığımız bir oyuncudur. Oyuncu halen daha sinema ve tiyatro çalışmalarına devam etmektedir. Ancak hala olması gereken noktada bulunmamaktadır usta oyuncu.

Daha çok yan rollerde kendini gösteren oyuncu aktif olarak gönlünü tiyatroya kaptırmıştır. Ve bu sayede birçok tiyatro oyunuyla akıllarda kalabilmiştir. Usta oyuncu oyunculuğunun yanı sıra seslendirmeler de yapmaktadır ve ayrıca birçok oyuncuya da sesini vererek bir ilke daha imza atmıştır.

sait-genay-nereli-987

SAİT GENAY’IN OYNADIĞI FİLMLER

Sevmiş Bulundum
Yağmur: Kıyamet Çiçeği Halil
Sakarya FıratBüyük Günahlar
Hırsız Polis
Aliye
Ateşli Toraklar
Kurtlar Vadisi
Şapkadan Babam Çıktı
Gurbet Yolcuları
Küçük Adımlar
Hatçe Sosyetede
Kaybolan Yıllar
Belalı Baldız
Kenanda Bir Kuyu
Kırık Kanatlar Köşa Kapmaca

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın