Yavuz Bingöl Kimdir?

Yavuz Bingöl Kimdir?

Yavuz Bingöl 7 Ekim 1964 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Yavuz Bingöl’ün annesi halk ozanı, babası ise edebiyat öğretmenidir. Babasının mesleği nedeniyle Türkiye’nin pek çok şehrinde yaşama fırsatı bulan Yavuz Bingöl ilkokula Kars Digor’da başlamış, daha sonra eğitim hayatına Konya’da devam etmiştir.

Ankara Malazgirt İlkokulu’nda ilkokul eğitimini tamamlayan Yavuz Bingöl ortaokul eğitimini alırken okulu bırakmış ve devlet konservatuarı piyano bölümünde okumaya başlamıştır.  Yavuz Bingöl annesi ve babası ortaokuldayken boşandı.

Yavuz Bingöl’ün boyu 1.77 cm, kilosu ise 69’dur. Saçları kır, gözleri kahverengi olan ünlü sanatçı Yavuz Bingöl 53 yaşındadır.

Yavuz Bingöl ilk evliliğini Türki Sinem ile gerçekleştirmiş ve bir çocuğu dünyaya gelmiştir.  Yavuz Bingöl 2016 yılında bir yıl süreyle evli kaldığı Öykü Gürman’dan boşanmıştır.

Yavuz Bingöl Kimdir?

Yavuz Bingöl Hakkında Bilinmeyenler

Yavuz Bingöl konservatuar eğitimi alırken maddi açıdan ailesine destek katmak için okulu yarım bırakıp midye, sigara ve su sattı.

İnşaatlarda çalışan Yavuz Bingöl askere gittikten sonra müzik yönünü geliştirme şansına sahip oldu.

Yavuz Bingöl’ün Rol aldığı Dizi ve Filmler

Yavuz Bingöl’ün rol aldığı dizi ve filmlerarasında; Karagül, Çanakkale Çocukları, Bulutların Ötesi, Mevsim Çiçek Açtı, İstanbul, Yangın Var, 72. Koğuş, Ateşe Yürümek, Gecenin Kanatları, Eşref Saati, Yanık Koza, Zerda, Salkım Hanımın Taneleri, Cumhuriyet, O Şimdi Mahkum, Bayanlar Baylar Ve Beyaz Melek yer almaktadır.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın