Yasemin Kozanoğlu Kimdir?

Yasemin Kozanoğlu Kimdir?

7 Temmuz 1976 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Yasemin Kozanoğlu, Ahu Tuğbay ve Ahmet Kozanoğlu’nun kızıdır. Anne babası 1986 yılında boşandıktan sonra babaannesi tarafından büyütülen Yasemin Kozanoğlu  Londra Amerikan Üniversitesi’nde video production eğitimi aldı.

8 yıl boyunca artistik buz pateni sporuyla uğraşan Yasemin Kozanoğlu birçok madalya kazanarak büyük başarılara imza attı.

Yasemin Kozanoğlu’nun Ekranlarla Tanışması

Yasemin Kozanoğlu yönetmen Sinan Çetinle tanıştıktan sonra kariyeri film setlerine kaydı. Bir reklam filmi ile ekranlara merhaba diyen Yasemin Kozanoğlu daha sonra Sinan Çetin’in yönetmenliğini üstlendiği Romantik’te rol aldı.

Oyunculuk ve mankenlikten sonra DJ’lik de yaparak müzik dünyasına adım atan Yasemin Kozanoğlu bir müzik albümü yaptı. İstanbul’un pek çok önemli gece kulübünde sahne alan Yasemin Kozanoğlu’nun performansı büyüledi.

yasemin-kozanoglu-kimdir

Yasemin Kozanoğlu’nun Rol Adlığı Diziler Ve Filmler

Yasemin Kozanoğlu’nun ilk oynadığı film Çilekli Pasta’dır. Yeşil Işık ve Avrupalı Yasemin Kozanoğlu’nun rol aldığı diğer filmler arasında yer almaktadır.

Yasemin Kozanoğlu’nun oynadığı dizilerin ilki 2001 yılında çekilen Avcı dizisidir. Burada Duygu Güner rolünü canlandıran Yasemin Kozanoğlu, 2003 yılında Hürrem Sultan dizisinde Gülfem karakteriyle iyi bir oyunculuk sergiledi.

2004 yılında yayımlanan ve Seray Sever tarafından sunuculuğu üstlenilen “Ünlüler Çiftliği” adlı yarışmaya katılan Yasemin Kozanoğlu; Seren Serengil, Harun Kolçak, Zeynep Özal, Ferhat Güzel, Ercan Akışık, Hakan Ural ve yunus Günçe ile yarışmıştı.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın