Yasemin Allen Kimdir?

Yasemin Allen Kimdir?

10 Temmuz 1989 yılında doğan Yasemin Allen 27 yaşındadır. Yasemin Allen’in boyu 1.75 cm, kilosu ise 51’dir. Göz rengi ela olan ünlü oyuncunun saç rengi sarıdır. Londra’da dünyaya gelen ünlü oyuncunun annesi Suna Yıldızoğlu’dur.

Hem annesi hem de babası İngiltereli olan oyuncu okula Türkiye’de başlamıştır. Daha 4 aylıkken anne babası ayrılan oyuncu 2000 yılına kadar Türkiye’de yaşamıştır. Daha sonra annesiyle Avusturya’ya gitmiş ve lise eğitimini bu ülkede almıştır. 2008 yılında Yasemin Allen annesiyle birlikte Türkiye’ye döndü. Yasemin Allen şu an evli değildir. Armağan Oğuzla mutlu bir beraberliği bulunmaktadır.

yasemin-allen-kimdir

Yasemin Allen’in Kariyeri

Yasemin Allen ilk oyunculuk deneyiminin 2008 tarihinde Elif dizisiyle gerçekleştirdi. “Merhamet” dizisinde de rol alan ünlü oyuncu daha sonra “Muhteşem Yüzyıl” dizisinde yer almıştır.

Hem spor hem de oyunculukla yakında ilgilenen ünlü oyuncu koşu yapmayı ve bisiklet sürmeyi çok seviyor.

Yasemin Allen’in Rol Aldığı Dizi ve Filmler

Yasemin Allen’in rol adlığı dizi ve filmler arasında 2008 yılında Elif, 2009 yılında Kavak Yelleri, 2010 yılında Yerden Yüksek, 2011 yılında Hayat Devam Ediyor, 2013 yılında Muhteşem Yüzyıl, su ve Ateş ve Merhamet, 2014 yılında ise Şeref Meselesi yer almaktadır.

2014 yılından sonra hiçbir projede yer almayan Yasemin Allen’in hayranları Yasemin Allen’i yakın zamanda yeni bir projede bulunmasını ve oyunculuk kariyerine devam etmesini bekliyor.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın