Yalın Kimdir?

Yalın Kimdir?

30 Mart 1980 yılında İstanbul’da dünyaya gelen ünlü şarkıcı Yalın 36 yaşındadır. Yalın’ın babası Kamil Bey sigortacı, annesi ise Figen Hanım’dır. Yalın ilköğretimi Ataköy’de okumuştur.

Lise eğitimini Fransız Lisesi’nde tamamlayan Yalın’ın boyu 1.67 cm’dir. 70 kilo ağırlığındaki Yalın’ın göz rengi ela saç rengi kahverengidir. Koç burcu olan Yalın bekardır.

Fransız Lisesi’ni başarı ile tamamlayan Yalın ardından İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde ekonomi bölümü okumaya başlamıştır.

Yalın’ın Müzik Kariyeri

Yalın üniversitedeyken kendi bestelerini bestelemeye başladı. 2004 yılında ilk albümünü çıkararak müzik sektörüne adım atan ünlü şarkıcı Yalın tanınan isimlerden biri haline geldi. İlk albümüne Ellerine Sağlık ismini veren Yalın’ın bu albümdeki en meşhur şarkısı Zalim’dir.

İlk albümü çok beğenilen Yalın hemen turnelere başlayarak kendini tanıtmaya devam etti. Turnede 40’tan fazla yere giden ünlü şarkıcı albüm parçalarını seslendirerek sevenlerine konser verdi. Yalın tarafından en son çıkarılan albüm ise Bayıla Bayıla’dır. Sosyal sorumluluk projelerindede şarkı söyleyen yalın oldukça duyarlı bir sanatçıdır.

yalin-kimdir

Yalın’ın Albümleri

Ünlü şarkıcı Yalın’ın albümleri bir hayli fazladır. İlk albümünün 2004 yılında çıkaran Yalın bu albüme “Ellerine Sağlık” adını vermiştir.

Yalın’ın daha sonraki yıllarda çıkarmış olduğu albümler; Bir Bakmışsın, Her Şey sensin, Ben Bugün, Anlat Güzel Mi Oralar, Keyfi Yolunda Aşkı Sonunda, Yeniden, Aşk Diye, Bir Bahar Akşamı Ve Bayıla Bayıla’dır.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın