Yalçın Akdoğan Kimdir?

Yalçın Akdoğan Kimdir?

Yalçın Akdoğan 22 Eylül 1969 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. İstanbul Üsküdar ilçesinde hayatını sürdüren Yalçın Akdoğan’ın annesinin adı Fatma, babasının adı Reşit’tir.

Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Basın ve Yayın bölümünden mezun olan Yalçın Akdoğan yüksek lisans eğitimini Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Üniversitesi’nde tamamladıktan sonra doktora yapmaya karar verdi.

Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Siyaset ve Sosyal Bölümü’nde doktora eğitimini tamamlayan Yalçın Akdoğan daha sonra iş hayatına atıldı.

Yalçın Akdoğan’ın Çalışma Hayatı

Yalçın Akdoğan Milliyet Gazetesi’nde staj yapmıştır. Daha sonra Yeni Şafak ve Star Gazetesi’nde yazı yazmaya başlayan Yalçın Akdoğan gazeteciliği bırakıp Pendik Belediyesi Eğitim Kültür ve Halkla İlişkiler görevini yürütmüştür.

Yalçın Akdoğan bu görevinden sonra Devlet Bakanı Müşavirliği, Akp Genel Başkan Danışmanlığı görevlerini yürütmüştür.

2011 genel seçimlerinde 24. dönem Ankara milletvekili seçilen Yalçın Akdoğan 2014 yılından bu yana başbakan yardımcısı olarak görevini yürütmektedir.

Yalçın Akdoğan’ın Aile Hayatı

Yalçın Akdoğan evli olup 3 tane çocuğu bulunmaktadır. 2014 tarihinden bu yanan Başbakan yardımcılığı görevini üstlenen Yalçın akdoğan Bahçeşehir Üniversitesi Liderlik Okulu’nda ders vermektedir.

8 adet kitabı bulunan ünlü siyasetçi Yalçın Akdoğan’ın birçok dergi ve gazetede makalesi yayınlanmıştır.  Kendi adıyla yayınlanmış makaleleri dikkat çeken Yalçın Akdoğan hem başarılı bir siyasetçi hem başarılı bir gazeteci hem de başarılı bir akademisyendir.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın