Volkan Konak Kimdir?

Volkan Konak Kimdir?

Volkan Konak 27 Şubat 1967 yılında Trabzon’da dünyaya geldi.Aslen Trabzon Maçkalı olan ünlü şarkıcı Volkan Konaklise eğitimini tamamlayan kadar Maçka’dakalmıştır. Lise eğitimini tamamladıktan İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı’nı kazanan Volkan Konak İstanbul’a yerleşti.

1988 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi’nde yüksek lisan eğitimi alan Volkan Konak’ın boyu 1.74 cm, kilosu ise 85’tir.

Saçları kır rengi olan Volkan Konak’ın gözleri kahverengidir. Balık burcu olan Volkan Konak’ın lakabı Kuzeyin Oğlu’dur. Volkan Konak Selma konak ile mutlu bir evlilik sürdürmektedir.

Volkan Konak

 

Volkan Konak’ın Sanat Hayatı

Volkan Konak Karadeniz müziğini sonuna kadar yaşayan müzisyenlerden biridir. Askerliğini tamamladıktan sonra albüm çalışmalarına başlayan Volkan Konak ilk albümünü 1993 yılında çıkardı.

Volkan Konak’ın ilk albümünün ismi Efulim’dir.  Hem besteciliği hem de söz yazarlığı ile oldukça dikkat çeken Volkan Konak farklı tarzı ve müzisyenliği sayesinde herkesin çok sevdiği isimlerden biri haline gelmiştir.

Volkan Konak’ın Çıkarmış Olduğu Albümler

Volkan Konak’ın çıkarmış olduğu albümler arasında; Suların Horon yeri, Efulim, Gelir Misin Benimle, Volkanik Parçalar, Pedaliza, Şimal Rüzgarı, Maranda, Mora, Mimoza, Lifor ve anolya bulunmaktadır.

Volkan Konak’ın herkes tarafından bilinen şarkısı”Cerrahpaşa”yı ablası Nuran Bahçekapılı bestelemiştir. Babasının acısını bir türlü unutamayan Volkan Konak Cerrahpaşa şarkısını severek söylemektedir. Volkan Konak“Gardaş” adlı şarkısını da ünlü şarkıcı Kazım Koyuncu anısına okumuştur.

 

 

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın