Vidan Atasever Kimdir?

Vidan Atasever Kimdir?

Vidan Atasever 26 Temmuz 1981 yılında Bursa’da dünyaya geldi. Dizi ve sinema oyuncusu olan Vildan Atasever 5 çocuklu Erzurumlu bir ailenin kızı olarak doğdu. Vildan Atasever ilkokul ve lise eğitimini İstanbul’da tamamladı.

15 yaşında tiyatroya başlayan ünlü oyuncu 2010 yılında İsmail Hacıoğlu ile dünya evine girdi. 4.5 yıl süren evliliği sonrasında karşılıklı olarak anlaşan çift 21 Ocak 2015 yılında boşandı.

Vildan Atasever’in Kariyer Hayatı

Vildan Atasever’in ilk oyunculuk macerası Perihan Mağden tarafından kaleme alınan “İki Genç Kız” filmiyle oldu. Bu filmle Altın Portakal ödülüne layık görülen Vildan Atasever bir sonraki “Kader” filmiyle 18. Ankara Uluslararası Film Festivali’nde en iyi kadın oyuncu ödülüne layık görüldü.

“Kadın İsterse” dizisiyle daha da tanınan Vildan Atasever hem Kadın İsterse dizisinde hem de İki Genç Kız filminde Hülya Avşar’ın kızı rolünü canlandırdı.

Vildan Atasever Kimdir? Vildan Atasever Nereli Kaç Yaşındadır?

Vildan Atasever’in Rol Aldığı Projeler

Vildan Atasever birçok projede başrol oyunculuğu yaptı. Azize, Kurtlar Vadisi, Kadın İsterse, Bıçak Sırtı, Yaralı Yürek, Gece Sesleri, Samanyolu, Başrolde Aşk, Osmanlı Tokadı, Yaz’ın Öyküsü ve Muhteşem Yüzyıl Kösem Vildan Atasever’in rol aldığı dizilerdir.

İki Genç Kız, Kader, Osmanlı Cumhuriyeti, Gece ve The Memories of The Black Horses Vildan Atasever’in oynadığı filmlerdir. Vildan Atasever tiyatro ve oyunculuk kariyerine devam etmekte ve başarılı projelerde yer almaktadır.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın