Usta Sunucu ve Oyuncu İlker Ayrık Kimdir?

Türkiye’nin en sevinen sunucularından biri olan İlker Ayrık kimdir? Usta sunucu İlker Ayrık kaç yaşındadır? Ben Bilmem Eşim Bilir yarışma programıyla hayran kitlesini iki katına çıkaran İlker Ayrık aslen nerelidir? İşte İlker Ayrık’ın biyografisi

İLKER AYRIK KİMDİR? ASLEN NERELİDİR?

Başarılı sunucu İlker Ayrık 16 ekim 1979 yılında Balıkesirde doğmuştur. 18 Yaşına kadar Balıkesirde yaşayan sunucu ve oyuncu İlker Ayrık 9 yaşında babasını kaybetmiştir. Annesi onu ve 3 kardeşini 25 sene tek başına büyütmüştür. 18 yaşına gelince annesine oyuncu olmak istediğini söyledi ve İstanbula geldi. Kadıköyde ilk eğitimini almaya başlayan oyuncu burada Müjdat Gezen ile tanıştı.

Müjdat Gezen onun hayatında önemli biri oldu. Burada aldığı eğitimlerden sonra oyunculuk hayatına adım attı. 2005 yılında Aykut Taşkın ile birlikte Pervasız Tiyatroyu kurmuştur. 2008 yılında Doa Yallah klibinde oynamıştır. 2008-2009 Yıllarında Kent oyuncularına katılmıştır.

ilker-ayrik-aslen-nereli-984

Oyuncu tiyatro oyunculuğunun yanı sıra birçok dizi, sinema ve reklam projelerinde de yer almıştır. Oynadığı Seksenler dizisi ile oyunculuğunu tescilleyen oyuncu, sunduğu yarışma programı Ben Bilmem eşim bilir programı ile de milyonlarca tanınmıştır.

Oyuncu ortaokuldan beri tanıştığı ve aşık olduğu okul arkadaşı Sanem Ayrık ile okul bittikten 15 yıl sonra tekrar karşılaşmış ve evlenmeye karar vermiştir. 2009 yılında evlenen çiftin mutlu giden evlilikleri Nisan 2013 de doğan oğulları Ferit ile mutluluğun zirvesine ulaşmıştır.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın