Usta Gazeteci ve Yazar Yılmaz Özdil Kimdir?

Sözcü gazetesinin yazarı olan ve yeni çıkardığı kitabı ‘Beraber Yürüttük Biz Bu Yollarda’ ile gündeme oturan Yılmaz Özdil kimdir? Usta yazar Yılmaz Özdil aslen nerelidir? İşte Yılmaz Özdil’in gerçek yaşı ve biyografisi

YILMAZ ÖZDİL KİMDİR? ASLEN NERELİDİR?

Usta Gazeteci ve yazar Yılmaz Özdil 1965 yılında İzmir’de doğmuştur. Başarılı gazeteci Liseyi İzmir Atatürk lisesinde okumuş ardından yükseköğrenimi için Ege Üniversitesi Basın Yayın Yüksek okulu gazetecilik bölümünü de okuyarak burdan mezun olmuştur. Usta Gazeteci ve yazar Yılmaz Özdil meslek yaşamına ilk olarak Yeni Asır gazetesinde muhabirlik göreviyle başlamıştır. Ardından 1994 yılında yazın yaşamına Milliyet gazetesinde devam etmek üzere buraya geçmiştir.

yilmaz-ozdil-aslen-nereli-985

Burdaki işi de Yazı İşleri Müdürlüğü oldu. Hız kesmeden kariyerine tam gaz devam eden Yılmaz Özdil 1995de sabah gazetesinde yazı işleri müdürü olurken,1999 yılında ise Star gazetesinin genel yayın yönetmenliğini yaptı. Star gazetesindeki işinden ayrıldıktan sonra ise Sabah gazetesine geri döndü ve Atv haber genel yayın yönetmenliği görevlerini de üstlenmiştir. Ardından Atv ve Sabah’ın Tmsf’ye devredilmesinden sonra Hürriyet gazetesine geçmiştir.

Sonra 2008 yılında Uğur Dündar’ın sunuculuğunu yaptığı star ana haber bülteninin yayın yönetmenliğini yapmaya başlamıştır. Aynı zamanda ise Hürriyet gazetesinin 3.sayfasında yazıyordu. Usta Gazeteci ve yazar Yılmaz Özdil 15 ağustos 2014’de Hürriyet teki görevinden de istifa etmiştir. Kariyerine ise hız kesmeden 10 ekim 2014 tarihinden beri Sözcü gazetesinde de yazar. Usta yazar evli ve bir çocuk babasıdır.

YILMAZ ÖZDİL’İN TÜM KİTAPLARI

2011 yılı – İsim, Şehir, Hayvan, kitabı
2012 yılı – İsim, Şehir, Bitki, kitabı
2013 yılı – Beraber Yürüdük Biz Bu Yıllarda kitabı
2014 yılı — İsim, Şehir Artist kitabı
2015 yılı — Kadın, Eleştiri

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın