Ünlü Şarkıcı Gülşen Kimdir Kaç Yaşında Boyu Kaç

Gülşen Kimdir

Doğum Tarihi: 29 Mayıs 1976 (39 yaşında, İkizler burcu)

Doğum Yeri: İstanbul

Boy: 1,61

Evlilikleri: Fahrettin Aykut (e. 2007-2008), Murat Varol (e. 1997-2000)

Pop müzik şarkıcısı.

Annesi ev hanımı, babası makine mühendisi olan Gülşen‘in soyadı Bayraktar olup aslen Orduludur ve bir ağabeyi, bir de ablası bulunmaktadır. Şehremini Lisesi’nde okurken (16 yaşında) ilk bestesini yaptı. Lise döneminde uzakdoğu dövüş sporlarına olan merakı kendisini siyah kuşak sahibi yaptı. İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Bölümünde’ki eğitimine 2 yıl devam eden Gülşen aynı zamanda klüplerde sahne aldı ve bu nedenle okulunu bitiremedi. Bu performanslarından birinde beğenilerek albüm teklifi aldı ve 1996 yılında ilk albümü Raks Müzik’ten ‘Be Adam’  adıyla çıktı. 3 yıl aradan sonra 1999’da ‘Erkeksen’ adlı albümü ve ardından çok da başarılı olmayan 2001 yılında ‘Şimdi’ adlı albümü çıktı.

Asıl yükselişi ise büyük bir imaj değişikliği ile birlikte 2004 yılında çıkardığı ‘Of Of…’ albümü ile sağladı. Aynı yıl bu albüm sayesinde Kral TV Video Müzik Ödülleri’nde En İyi Kadın Sanatçı ödülünü aldı. Albümde yer Alan Sezen Aksu’nun ‘Sarışınım’ şarkısının klibi ise bir süre yayınlandıktan sonra RTÜK tarafından sansüre uğradı.

2006 yılında ‘Yurtta Aşk, Cihanda Aşk’ adlı albümü çıktı. Çıkış parçası ‘Ya Tutarsa’ MTV listelerinde 3. sıraya kadar yükseldi ve albüm sayesinde de Müyap Müzik Ödülü aldı. Bu dönemlerde özel hayatı karmaşık olan Gülşen, önce Erol Köse ile birlikteliğinden daha sonra Reha Muhtar ile olan birlikteliğinden dolayı gündemden hiç düşmedi.  2007 yılında ‘Ama Bir Farkla’ adlı albümünü çıkardı. Bu albümden  ‘E Bilemem Artık’ ve ‘Muhtelif Zamanlarda’ parçaları Türkiye listelerinde üst sıralara yükselmeyi başardı.

2008’de yeniden yeni bir imajla ‘Yapamazsan Yok’ isimli parçayla çıkan Gülşen, aynı yıl Uzay Heparı’nın anısına yapılan albümde ‘Sakin Ol’ isimli parçayı yeniden yorumladı. 2010 yılının hitleri arasına girmesini sağlayan ve Ozan Çolakoğlu ile çalıştığı Önsöz albümü ise 2009 Aralık ayında çıktı. Bu albümdeki en başarılı parçalar ‘Bi An Gel’ , ‘Ezberbozan’, ‘Önsöz’ ve ‘Dİllere Düşeceğiz Seninle’ dir.

Sosyal Sorumluluk Projelerinde de aktif olan Gülşen, 2011’de Unicef Stars of İstanbul eğitim projesi için ‘En Parlak Yıldız’ adlı parçayı hem yazdı hem de seslendirdi. 2012 yılında The New York Gypsy All-Stars grubu ile 5 şehiri kapsayan (Boston, New York, Washington, Chicago, New Jersey) 8 gün süren turneye çıktı ve yoğun ilgi gördü.

2013’de yılın en çok satan albümü olacak olan ‘Beni Durdursan mı?’ albümünü çıkardı ve çıkış parçası ‘Yatcaz Kalkcaz Ordayım’ parçası ile müzik listelerine 1 numaradan giriş yaparak yılın en çok dinlenen, indirilen, çalan şarkısı oldu. Albümdeki ‘Kardan Adam’,  ‘Irgalamaz Beni’ ve ‘Ara Sıcak’ şarkıları da bu çıkışı destekleyecek derecede başarılı oldu ve 2013 yılı Türk Pop Müziği sanatçıları içinde Gülşen‘in yılı oldu. Aynı yıl Gülşen’in ‘Tesir Altında’ şarkısını Mustafa Sandal çıkardığı Single ile yorumlamış ve 2013’ün en çok satan single albümü olmuştur.

2014’de bestesini kendisinin yaptığı ve Murat Boz ile birlikte seslendirdiği ‘İltimas’ Single’ı ise en uzun süre zirvede kalan düet ünvanını aldı. Bu şarkı ile İstanbul FM Altın Ödülleri’nden En İyi Düet ve Türkiye Müzik Ödülleri’nden Radyolarda En Çok Çalan Şarkı Ödüllerini aldı. Aynı yıl Kayahan’ın En İyileri No.1, Kayahan şarkılarından oluşan saygı albümünde Emrin Olur parçasını seslendirerek yorumu beğeni toplamıştır.

2015 yılında yine Ozan Çolakoğlu ile çalıştığı ve Anadolu’ya özgü etnik enstümanlar kullandığı Bangır Bangır albümünü çıkardı. Albümdeki tüm şarkıların söz ve müziği Gülşen‘e aittir. Çıkış parçası Bangır Bangır, Metin Arolat tarafından Havana’da çekilmiş olup piyasaya çıktığı ilk günden en çok dinlenen şarkılar-albümler arasında yer aldı ve zirveye oturdu.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın