Uğur Yücel Kimdir?

Uğur Yücel  Kimdir?

Uğur Yücel 26 Mayıs 1957 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. 59 yaşına olan ünlü oyuncu ikizler burcudur. Uğur Yücel’in boyu 1.69 cm, kilosu ise 90’dır. Kır saçları bulunan ünlü oyuncunun göz rengi kahverengidir.  Aslen Vanlı olan ünlü oyuncu tiyatro, dizi oyunculuğu ile yönetmenlik ve senaristlik mesleklerini yürütmüştür.

Uğur Yücel İstanbul Belediye Konservatuarı Tiyatro bölümünden mezun olarak başarılı bir kariyere adım atmıştır.  20 yaşından itibaren pek çok tiyatro oyununda boy gösteren Uğur Yücel 1984 yılında ilk dizisinde oynamıştır.

ugur-yucel-kimdir

Uğur Yücel’in Özel Hayatı

Uğur Yücel Türk sinemasının başarılı oyuncularından biri olan Derya Alabora ile 1983 yılında evlendi. Bu evliliğinden Can Yücel adında bir oğlu olan Uğur Yücel İstanbul’da hayatını sürdürmektedir.

Sezen Aksu ve Müjde Ar ile iyi arkadaş olan ünlü oyuncu Beşiktaş takımının taraftarıdır. İstanbul’da yayan ünlü oyuncu Kenan İmirzalıoğlu ile birlikte pek çok projede yer almaktadır.

Uğur Yücel’in Oynadığı Diziler ve Filmler

Uğur Yücel’in rol aldığı dizi ve filmler arasında; Parkta Bir Son Bahar Günüydü, Aşık Oldum, Milyarder, Teyzem, Muhsin Bey, Aziz Ahmet, Eşkıya, Hırsız Polis, Hayatımın Kadınısın, Canım Ailem, Aşka Ruhunu Kat, Aşk ve Ceza, Aramızda Kalsın, Benim Dünyam ve Yaktın Beni adlı dizi ve filmler yer almaktadır. Uğur Yücel 2016 yılında “Familya” adında yeni bir dizide rol almaya başladı.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın