Uğur Kurul Kimdir?

Uğur Kurul Kimdir?

Uğur Kurul 23 Mayıs 1991 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. 25 yaşında olan ünlü oyuncunun göz rengi siyah saçları ise kumraldır. Uğur Kurul’un boyu 1.83 cm, kilosu ise 70’tir. Aslen İstanbullu olan Uğur Kurul’un adı Deniz Baysalla aşk dedikodularına karışmış olsa da bekar olduğu biliniyor.

Uğur Kurul lise eğitimini meslek lisesinde almıştır. Lisede bilgisayar programcılığı üzerine eğitim alan genç oyuncu üniversite eğitimini dış ticaret bölümü üzerine tamamlamıştır.

ugur-kurul-kimdir

Uğur Kurul’un Kariyeri

Uğur Kurul’un ekranlarla ilk tanışması 2007 yılında rol aldığı “Sihirli Annem” dizisidir. Üniversite okurken aynı zamanda reklam oyunculuğu da yapan Uğur Kurul;  Genç Turkcell, Ülker, Digitürk, Gilette ve Patos gibi pek çok ünlü markanın reklamında oynamıştır.

Patos reklamında Beren Saat ile birlikte rol alan Uğur Kurul hızlı bir yükseliş göstererek dizilerde aranan oyuncular arasına girmeyi başardı.

Uğur Kurul’un Rol Aldığı Diziler

Uğur Kurul 2007 yılında “Sihirli Annem” dizisinde rol aldıktan sonra 2012 yılında “Çıplak Gerçek” dizisinde rol almıştır. Aynı yıl içerisinde “Ustura Kemal” dizisinde de rol alan ünlü oyuncu 2014 yılında oyunculuğu anlamında en büyük yükselişi sağladığı “Güllerin Savaşı” dizisinde rol almıştır.

Bu dizide rolünü en iyi şekilde yerine getiren Uğur Kurul 2016 yılında “Gülümse Yeter” dizisinde rol almaktadır. Gülümse Yeter dizisi şu an Show TV’de yayınlanan başarılı dizilerdendir.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın