Uğur Arslan Kimdir?

Uğur Arslan Kimdir?

3 Ağustos 1972 tarihinde İstanbul Karagümrük’de hayata gözlerini açan Uğur Arslan’ın bir kız kardeşi vardır. Annesi ev hanımı, babası ise işçidir. İlkokuldan itibaren sahneyle tanıştı. İlköğrenimini Muallim Naci İlköğretim Okulu’nda tamamladı. Orta Doğu Koleji’nde ise lise eğitimini tamamladı. Daha sonra İstanbul Üniversitesi Sakarya Kampüsü Makine Meslek Yüksek Okulu’nu kazandı ve bu okuldan mezun oldu.

Uğur ArslanKimdir? 3 Ağustos 1972 tarihinde İstanbul Karagümrük'de hayata gözlerini açan Uğur Arslan'ın bir kız kardeşi vardır. Annesi ev hanımı, babası ise işçidir. İlkokuldan itibaren sahneyle tanıştı. İlköğrenimini Muallim Naci İlköğretim Okulu'nda tamamladı. Orta Doğu Koleji'nde ise lise eğitimini tamamladı. Daha sonra İstanbul Üniversitesi Sakarya Kampüsü Makine Meslek Yüksek Okulu'nu kazandı ve bu okuldan mezun oldu. Uğur Arslan'ın Kariyeri Üniversite eğitiminden sonra bir fabrikada işe girdi. 2 ay içerisinde bu fabrikadan ayrıldı ve sunuculuk idealini gerçekleştirmek için Ak Radyo'da işe başladı. Program sunuculuğu yapmaya başladığı bu radyodan 1 yıl sonra ayrılarak, Kanal 7 televizyonunda sunuculuk yapmaya başladı. Bir yıl sunuculuk ve spikerlik eğitimi aldı. Sonra da Amerika'da New York Film Akademisi'nde yönetmenlik eğitimi gördü. 1999 yılında askerlik görevini tamamladı. Kendisi daha çok yazdığı ve seslendirdiği şiirler ile tanındı. Uğur Arslan, Kanal 7'de 'Deniz Feneri' adlı sosyal yardım içerikli programı sunmaya başladı. İbrahim Uğurlu ile sunduğu program fazlaca ilgi görünce 'Deniz Feneri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'ni kurdu ve Yönetim Kurulu Başkanlığı'nı üstlendi. 2002 yılında da başkanlığı devretti, onursal başkan olarak devam etti. 2006 yılında 'Karagümrük Yanıyor' dizisinde rol alan Arslan, 2008 yılında ise 'Su Gibi' evlendirme programını Songül Karlı ile birlikte sundu. 2000 yılında lise döneminde yazdığı şiirleri 3 kitapta topladı. 2002 yılında ise 'Uğur Müzik, Film ve Yayıncılık' firmasını kurdu. Şimdilerde ise Seda Sayan ile birlikte 'Evleneceksen Gel' programının sunuculuğunu yapmaktadır.

Uğur Arslan’ın Kariyeri

Üniversite eğitiminden sonra bir fabrikada işe girdi. 2 ay içerisinde bu fabrikadan ayrıldı ve sunuculuk idealini gerçekleştirmek için Ak Radyo’da işe başladı. Program sunuculuğu yapmaya başladığı bu radyodan 1 yıl sonra ayrılarak, Kanal 7 televizyonunda sunuculuk yapmaya başladı. Bir yıl sunuculuk ve spikerlik eğitimi aldı. Sonra da Amerika’da New York Film Akademisi’nde yönetmenlik eğitimi gördü. 1999 yılında askerlik görevini tamamladı. Kendisi daha çok yazdığı ve seslendirdiği şiirler ile tanındı. Uğur Arslan, Kanal 7’de ‘Deniz Feneri’ adlı sosyal yardım içerikli programı sunmaya başladı. İbrahim Uğurlu ile sunduğu program fazlaca ilgi görünce ‘Deniz Feneri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’ni kurdu ve Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı üstlendi. 2002 yılında da başkanlığı devretti, onursal başkan olarak devam etti.

2006 yılında ‘Karagümrük Yanıyor’ dizisinde rol alan Arslan, 2008 yılında ise ‘Su Gibi’ evlendirme programını Songül Karlı ile birlikte sundu. 2000 yılında lise döneminde yazdığı şiirleri 3 kitapta topladı. 2002 yılında ise ‘Uğur Müzik, Film ve Yayıncılık’ firmasını kurdu.

Şimdilerde ise Seda Sayan ile birlikte ‘Evleneceksen Gel’ programının sunuculuğunu yapmaktadır.

 

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın