Ufuk Özkan Kimdir?

Ufuk Özkan Kimdir?

Ufuk Özkan 27 Eylül 1975 yılında Almanya’da dünyaya geldi. Aslen Samsunlu olan ünlü oyuncu Ufuk Özkan 12 yaşına kadar Almanya’da yaşadı. 12 yaşından sonra Türkiye’ye kesin dönüş yapan Ufuk Özkan Samsun Belediye Konservatuarı’na yazıldı. 2001 yılında İstanbul Devlet Konservatuarı’ndan mezun olmuştur.

Okulu bitirdikten sora şehir tiyatrolarında başarılı bir oyunculuk sergileyen Ufuk Özkan tiyatroda “Kılkıç” adını taşıyan bir grup kurmuştur. “Kılkıç” grubunun en önemli oyunu ise “Takanlar ve Takılanlar” adlı oyun olmuştur.

Ufuk Özkan’ın boyu 1.79 cm, kilosu 75 kilodur. Koç burcu olan Ufuk Özkan’ın saçları siyah, gözleri ise kahverengidir. 42 yaşında olan ünlü oyuncu Ufuk Özkan Nazan Güneş Özkan ile evlidir.

Ufuk Özkan Kimdir?

Ufuk Özkan’ın Ekran Hayatı

Ufuk Özkan’ın ilk dizi projesi 2009 yılında yayınlanan “Geniş Aile” dizisidir. “Geniş Aile” dizisinde başrol oynayan Ufuk Özkan başarılı bir oyunculuk performansı sergilemiştir.

Birçok kanalda sunuculuk görevi de sütlenen Ufuk Özkan yarışma programı sunuculuğu da üstlenmiştir.

Ufuk Özkan’ın Rol Aldığı Dizi Ve Filmler

Ufuk Özkan’ın rol aldığı dizi ve filmler arasında; Zengin Kız Fakir Oğlan, Türk’ün uzayla İmtihanı, Pak Panter, Geniş Aile, Napcaz Şimdi, SüpüRRR, Cesaretin Var Mı Aşka, Benim Annem Bir Melek, Ayda, Güzel Günler, Emret komutanım, Çiçek Taksi, Çekirdek Aile, Bütün Çocuklarım, Kızlar Yurdu ve Beyza’nın Kadınları projeleri yer almaktadır.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın