Türkan Kılıç Kimdir Nereli Kaç Yaşında? Aşk ve Günah Selda Kimdir?

Türkan Kılıç Kimdir?

Türkan Kılıç uzun yıllardır televizyon dünyasında olan ve adından başarılı işler yapmasıyla söz ettiren başarılı bir oyuncudur. Kendi tercihleri dolayısıyla ve özel yaşantısına dikkat etmesi sebebiyle Türkan Kılıç ile ilgili olarak yalnızca yapmış olduğu işlere yönelik bilgiler bulunabilir. Hayatındaki önemi işe yönlendirmiş olan Kılıç, 1968 yılının Ağustos ayında Eskişehir’de dünyaya gelmiştir. Kendisiyle aynı yaşta olan birçok kişiye göre genç ve dinç görünümüyle dikkat çeker. Türkan Kılıç, oyunculuk eğitimini, Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda almıştır.

Türkan Kılıç’ın Eski Projeleri

2000’li yıllara bakıldığında Türkan Kılıç açısından verimli bir dönem olmuş denebilir. Kılıç daha önceleri de birçok yapımda rol almıştır ama 2000’li yıllarda dönem insanlarının severek izlediği birçok ünlü dizide yerini almıştır. 2000’li yılların başına gelindiğinde Asmalı Konak’ta rol aldığı görülüyor. 2003 yılında Şarkılar Seni Söyler ve Çınaraltı yapımlarında, 2004 yılında Tam Pansiyon ve Ruhun Duymaz’da, 2005 yılında Gümüş ve Şöhret dizilerinde, 2006’da Yaprak Dökümü’nde ve Acemi Cadı’da, 2007’de Aşk Eski bir Yalan’da ve 2008 yılında Geç Gelen Bahar dizisinde rol almıştır. Türkan Kılıç şimdilerde ise Kanal D’nin başarı kazanacak bir yapımı olan Aşk ve Günah isimli dizisinde rol alıyor.

Aşk ve Günah Dizisindeki Rolü

Aşk ve Günah, genç kadrosunun yanında tecrübeli oyuncularda bulunduran geniş kapsamlı bir dizi. Tecrübeli oyuncular arasında yer alan Türkan Kılıç dizide Tekin Teme, Elçin Atamgüç gibi isimlerle rol alacak. Dizide Selda karakterini canlandıran Türkan Kılıç, rolü gereği iş adamlarının mutsuz ve ilgisiz eşini oynuyor. Eşinin evlerine, yabancı insanları getirmesiyle bu gerginlik daha da net hale geliyor.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın