Tuna Orhan Kimdir Kaç Yaşında Nereli

Tuna Orhan Kimdir

Türkiye’de sinema ve dizi oyuncuları elbette ki pek çoğu tanıdığımız yüzler arasında yer alıyor. Yine bu dizi ve sinema oyuncuları arasında yer alan Tuna ORHAN, dizilerden tanıdığımız yüzler arasında yer alıyor. 2015 yılında oynayacağı filmle de pek çok kişinin daha çok tanınmasında etkili olabilmiştir.

Bahsettiğimiz Tuna ORHAN doğum tarihi olarak, 21 Ocak 1966 olarak bilinmektedir. Türkiye’de doğmayan Tuna ORHAN, Almanya doğumlu olduğu da kayıtlarda bulunmaktadır.

Eğer ki biraz da eğitim bilgilerinden bahsetmemiz gerekirse, Üniversite hayatı, Mimar Sinan Üniversitesi’nde başlamıştır. Bu üniversitede Devlet Konservatuarı ve Oyunculuk mezunu olarak, tiyatro ve dizi hayatına başladığı da bilinmektedir.

İlk olarak oyunculuğuna 1982 yılında, İstanbul Bakırköy’de bulunan İdil Abla Çocuk Tiyatrosu bünyesinde başladığı bilinmektedir. Elbette ki yıllardır pek çok farklı yerde çalışmış olup, bunların yanı sıra 1993 yılından beri, Antalya Devlet Tiyatrosu bünyesinde çalışmalarını sürdürmektedir. Bunların yanı sıra usta oyuncu Tuna ORHAN, pek çok farklı tiyatro oyununa ise müzik yaptığı bilinmektedir.

İlk oynadığı sinema filmi arasında VİZONTELE TUBBA yer alan Tuna ORHAN, bundan sonra ise HOKKABAZ filmi ile de bilinmektedir. Bunların yanı sıra bazı dizilerde de oyunculuk rolü üstlenmiştir.

Tuna Orhan

Tuna Orhan

Tuna ORHAN kişinin Özellikleri

Hokkabaz filmi ile bahsettiğimiz Tuna ORHAN, 18.si yapılan Ankara Uluslararası Film Festivalinde oyunculuk öldü aldığı bilinmektedir.

Tuna ORHAN Doğum Tarihi:

21 Ocak 1966 

Tuna ORHAN Göz Rengi:

Kahverengi

Tuna ORHAN Burcu:

Kova

Tuna ORHAN Doğum Yeri:

Almanya

Tuna ORHAN Eğitim Durumu:

Üniversite

Tuna ORHAN kişinin sosyal medya hesapları

İnstgram: https://instagram.com/tnaorhan1966/

Twitter: https://twitter.com/orhantuna

Facebook: https://www.facebook.com/tuna.orhan.5

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın