Tuğba Özerk Kimdir?

Tuğba Özerk Kimdir?

Tuğba Özerk, İzmir’de 4 Haziran 1980 tarihinde dünyaya geldi. Sırası ile Melik Özakat ve Özel Çakabey okullarında eğitim gören Özerk, ortaokulu bitirdikten sonra müzik eğitimi almak için konservatuvara gitti.

Daha 7 yaşındayken TRT ile İzmir Devlet Konservatuvarları’ndaki çocuk korolarında eğitim almaya başladı. Sezen Aksu, kendisini keşfettiğinde 11 yaşındaydı. 1992 yılında ilk geri vokal çalışmasını Sezen Aksu ile birlikte yaptı. Okulunu devam ettiren Özerk, diğer yandan da vokal çalışmalarına devam etti.

2002 yılında TRT’de yer alan bir müzik programına, Sezen Aksu ile birlikte katıldı. Solo seslendirdiği bir şarkı ve Aksu’ya yapmış olduğu geri vokal ile büyük bir üne kavuştu. Burada ‘Büyük Yetenek’ unvanına sahip oldu. Eğitimini tamamladıktan sonra İstanbul’a taşındı ve burada Deniz Seki, Ege gibi ünlü isimlerin de bulunduğu pek çok sanatçıya geri vokal olarak eşlik etti.

Tuğba Özerkkimdir, Tuğba Özerknereli, Tuğba Özerkkaç yaşında, Tuğba Özerkboyu, Tuğba Özerkvikipedi

Tuğba Özerk’in Kariyeri

İlk solo albümü ‘Dün Gibi’yi 2003 yılında piyasaya süren Özerk, müzik listelerinde zirveye oturdu. Daha sonra ‘Böyle Mi Olacaktı’ adlı televizyon dizisinde uzunca bir süre rol aldı.

İkinci albümüne ise kendi adını veren Özerk, albümdeki ‘Lo Lo Lo’ adlı şarkı ile çıkış yaptı. Nazan Öncel imzası taşıyan bu şarkı, kendisini zirveye oturturken Öncel’e de Altın Kelebek Ödülü’nü kazandırdı.

İkinci albümden sonra 2 sene boyunca kendini geri çekti. Daha sonra kendi bestelerinin de bulunduğu bir albüm çıkardı ve besteci kimliği de oldukça dikkat çekti.

Tuğba Özerk, en son 2016 yılında ‘Aynı Semtin Çocukları’ adlı albümünü çıkardı ve Mersin Altın Palmiye Ödülleri’ne layık görüldü.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın