Tuğba Özay Kimdir?

Tuğba Özay Kimdir?

Tuğba Özay 10 Şubat 1978 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Aslen Trabzonlu olan Tuğba Özay’ın annesi Antalyalıdır. Ailesinin tek çocuğu olan Tuğba Özay ortaokul ve lise eğitimini Fenerbahçe Lisesi’nde almıştır.

Lise eğitimini tamamladıktan sonra üniversite eğitimini Haliç Üniversitesi’nde almaya başlayan Tuğba Özay konservatuar bölümünde okumaya başlamıştır. Kova burcu olan Tuğba Özay 39 yaşındadır.

Tuğba Özay’ın boyu 1.80 cm, kilosu ise 68’dir. Göz ve saçları kahverengi olan Tuğba Özay 12 Mayıs 2009 yılında evlendiği İtalyan iş adamı Ludovic Fattizzo’dan boşanmıştır.

tuğba özay

 

Tuğba Özay Hakkında Bilinmeyenler

Tuğba Özay 1995 yılında Miss Model Of Turkey yarışmasına katıldı ve 1. oldu. Daha sonra dünyada birçok mankenin katıldığı Miss Model Of World yarışmasına katıldı ve 2. oldu.

Paris’te bir süre mankenlik yapan Tuğba Özay 1987 yılında yelken kulübüne katıldı. Daha sonra Galatasaray takımında 10 yıl profesyonel yüzücü olarak bulunan Tuğba Özay Fenerbahçe takımında 5 yıl voleybol oynamıştır.

Tuğba Özay’ın Rol Aldığı Dizi Ve Filmler

Tuğba Özay’ın rol aldığı dizi ve filmler arasında; Sonradan Görmeler, Sensiz, İki Gün, Hemşerim, Aynalı Tahir, Çiçek Taksi, Zehirli Çiçek, Bizim Otel, Yapayalnız, Dadı, Dövme, Karanlıkta Makyaj, Dartonlar ve Laz Kit, İblis: Cadı Kanı ve Saddam’ın askerleri: Kara Güneş adlı projeler bulunmaktadır. Tuğba Özay 2016 yılında “Pes Etme” adlı bir albüm çıkardı.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın