Tuğba Melis Türk Kimdir?

Tuğba Melis Türk Kimdir?

Tuğba Melis Türk 7 Eylül 1990 yılında Bulgaristan’da dünyaya geldi. Aslen Bulgaristanlı olan ve Bulgaristan’dan ailesiyle birlikte İstanbul’a yerleşen Tuğba Melis Türk üniversite eğitimini Aydın Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde almıştır.

Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra oyunculuk üzerine eğitimler almaya başlayan Tuğba Melis Türk dizi ve film oyuncusudur. Tuğba Melis Türk’ün boyu 1.76 cm, kilosu ise 57’dir. Saç rengi kumral gözleri ise mavi olan Tuğba Melis Türk ideal vücut ölçülerine sahiptir.

26 yaşında olan Tuğba Melis Türk dizi ve film oyunculuğunun yanı sıra modellikte yapmaktadır. 2013 yılında Beşiktaşlı futbolcu Ersan Gülüm ile nişanlanıp ayrılan Tuğba Melis Türk aynı yıl “Sana Bir Sır Vereceğim” adlı dizide tanıştığı Murat Han ile bir birliktelik yaşadı ve ayrıldı. Tuğba Melis Türk şu an bekardır.

tugba-melis-turk-kimdir

Tuğba Melis Türk’ün Ekranlarla Tanışması

Tuğba Melis Türk 2009 yılında Mıss Turkey yarışmasına katıldı ve birinci oldu. Mıss Turkey yarışmasının ardından birçok diziden teklif olan güzel oyuncu ilk olarak “Merhamet” adlı dizide Melike rolünü canlandırarak adından söz ettirmeye başladı.

Tuğba Melis Türk’ün Rol Aldığı Dizi ve Filmler

Tuğba Melis Türk’ün rol aldığı dizi ve filmler arasında; Şimdi Onlar Düşünsün, Hatasız Kul Olmaz, Merhamet, Sana Bir Sır Vereceğim, Laz Vampir Tirakula, Adını Feriha Koydum, Leyla ile Mecnun, Arka Sokaklar, Büyük Buluşma ve Uygun Adım Aşk gibi projeler yer almaktadır.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın