Toprak Sağlam Kimdir?

Toprak Sağlam Kimdir?

Toprak Sağlam 9 Ekim 1985 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Dizi, sinema ve tiyatro oyunculuğu yapan Toprak Sağlam ilk, orta ve lise eğitimini İstanbul’da sürdürmüştür. Lise eğitimini tamamladıktan sonra Müjdat Gezen Sanat Merkezi Konservatuar bölümünü birinci olarak tamamlamış olan  Toprak Sağlam 11 yıl boyunca halk danslarıyla ilgilenerek dans ile ilgili yönünü de geliştirmeye çalışmıştır.

Toprak Sağlam tiyatroda Kaç Baba Kaç, Herotratus’u Unut ve Artiz Mektebi gibi oyunlarda rol almış ve başarılı bir oyunculuk performansı sergilemiştir.

31 yaşında olan Toprak Sağlam’ın boyu 1.66 cm, kilosu ise 54’tür. Gözleri ve saçları kahverengi olan Toprak Sağlam terazi burcudur.

Toprak Sağlam Kimdir?

Toprak Sağlam’ın Ekran Kariyeri Nasıl Başladı?

Birçok tiyatro oyununda ve reklam filmlerinde oynayan Toprak Sağlam 2005 yılında ”İlk Göz Ağrısı” adını taşıyan diziyle oyunculuk kariyerine başlamıştır.

Toprak Sağlam’ın rol aldığı reklam filmleri arasında İş Bankası, Ülker ve Opel gibi markalar bulunmaktadır.

Toprak Sağlam’ın Rol Aldığı Dizi Ve Filmler

Toprak Sağlam’ın rol aldığı dizi ve filmler arasında; İlk Göz Ağrısı, Karınca yuvası, Kuzey Rüzgarı, Dantel, Gökten Üç elma Düştür, Yerden Yüksek, Böyle Bitmesin, Osmanlı Tokadı, Delibal, Eksik ve Bodrum Masalı yer almaktadır.

“Bodrum Masalı” Kanal D ekranlarında yayınlanan başarılı dizilerden biridir. Bodrum Masalı’nda Gözde rolünü canlandıran Toprak Sağlam oldukça başarılı bir oyunculuk performansı sergilemektedir.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın