Tolga Tekin Kimdir?

Tolga Tekin Kimdir?

Tolga Tekin hala yayınlanan Paramparça dizisinde Özkan karakterini canlandıran başarılı bir oyuncudur. 1973 Ankara doğumlu olan Tekin, 1992’de orta öğretimini tamamlamış ve 1996 yılında Hacettepe Üniversitesi devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümünden mezun olmuştur.

Devlet Tiyatrolarının açtığı sınavlarda başarılı olarak adana Devlet Tiyatrosu’nda görevine başlamıştır. 8 yıl kadar adana Devlet Tiyatrosu’nda görev yapan Tolga Tekin sonrasında Ankara Devlet Tiyatrosu’na geçmiştir.

tolga-tekin-kimdir

Dizi ve Sinemalar ile Gelişen Oyunculuk Kariyeri

Adana ve Ankara Tiyatrosu’nda yaptığı görevlerde çok sayıda tiyatroda oyunculuk yapan Tekin’in ilk dizi deneyimi 2008 yılındaki Bizim Evin Halleri dizisindeki Safa karakterini canlandırması ile başlamıştır ve 4 yıl kadar bu dizide yer almıştır.

Tolga Tekin Bizim Evin Halleri dizisinin ardından çeşitli sinema ve dizilerde oyunculuk kariyerine kamera önünde de devam etmiştir. Tolga Tekin oynadığı diziler ve filmler, Deniz Yıldızı, Kapalı Çarşı, Kardelen, Zenne, Reis, Behzat Ç, Muhteşem Yüzyıl’dır.

Tolga Tekin’in Devam Eden Dizi Oyunculuğu Kariyeri

2012 yılında Muhteşem Yüzyıl dizisinde Barbaros Hayrettin Paşa karakterini başarıyla canlandıran Tolga Tekin burada dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. Hala Ankara Devlet Tiyatrosu’nda sanatçı kadrosunda görev yapmakta olan Tekin’in dizi oyunculuğu da devam etmektedir.

2014 yılından itibaren yayınlanmaya başlayan Paramparça dizisinde Tolga Tekin Özkan karakterini canlandırmaktadır. Dizi hala devam ederken, hem dizinin başarısı hem de Tolga tekin’in başarısı hız kesmeden yükselmektedir.

 

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın