Tolga Sarıtaş Kimdir?Nerelidir? Boyu, Yaşı, Kilosu, Göz Rengi Nedir?

 

Tolga Sarıtaş

İstanbul’da 1991 yılında dünyaya gelen Tolga SarıtaşHalil Akkanat Lisesi mezunudur. Aslen Sivas’lı olan oyuncu Açık Öğretim Fakültesi İşletme Bölümü öğrencisidir. Oyunculuk alanında kendini geliştirme ve ispatlama yolunda Esenyurt Belediye Tiyatrosu ve Tiyatro Zeytindalı’nda oyunculuk eğitimi almıştır. Farklı oyunlarda boy gösteren ve yakışıklılığı ile dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Sarıtaş, profesyonel kariyere merhaba dedi. Bahtı Kara filmi Sarıtaş’ın ilk beyazperde deneyimi olmuştur.2009 yılında yabancı yönetmen Theron Patterson tarafından çekilen filmle birlikte kendinden bahsettirmeyi başarmıştır.

Tolga Sarıtaş

Sarıtaş’ın Yükselişi

Bahtı Kara ile kendini sinema ve dizi dünyasının tanınmış yapımcılarına ve seyircilere göstermiş olan Tolga Sarıtaş 20 Dakika isimli dizinin kadrosuna girmiştir. 2013 yılında çekilen bu dizide ön plandaki bir karakteri canlandırmasa da yapımcıların ilgisini çekmiştir. Ünlü dizi Muhteşem Yüzyıl’daki Şehzade Cihangir karakterini canlandırırken Halit Ergenç ve Vahide Perçin gibi ustalarla çalışma şansını yakalamıştır. 2015’teki Güneşin Kızları dizisinde başrolü kapmayı başarmıştır. Şimdilerde Söz dizisinin başrolünde olup, cesur üsteğmen Yavuz karakteri ile boy göstermektedir.

Filmleri ve Dizileri :
2015 – Güneşin Kızları (Ali Mertoğlu) (TV Dizisi)
2014 – Büyük Sürgün Kafkasya (TV Dizisi)
2014 – Benim Adım Gültepe (Murat) (TV Dizisi)
2013 – Muhteşem Yüzyıl 4. Sezon (Şehzade Cihangir) (TV Dizisi)
2013 – 20 Dakika (TV Dizisi) (Bölüm oyuncusu)
2013 – Öyle Bir Geçer Zaman Ki (TV Dizisi) (Bölüm oyuncusu)
2012 – Arka Sokaklar (TV Dizisi) (Bölüm oyuncusu)
2011 – Sen de Gitme (TV Dizisi)
2010 – Kaledeki Yalnızlık (Feyyaz) (Sinema Filmi)
2010 – Bilinmeyen Yaşın Yorgunu (Berkcan) (Sinema Filmi)
2008 – Bahtı Kara (Berk) (Sinema Filmi)
<br/ >Tolga Sarıtaş burcu nedir:
<br/ >Tolga Sarıtaş mesleği: Dizi Oyuncusu
<br/ >Tolga Sarıtaş kaç yaşında: ??.??.1991
<br/ >Tolga Sarıtaş ölüm tarihi:
<br/ >Tolga Sarıtaş biyografisin de eksiklik veya eklemek istediğiniz şeyler var ise lütfen konu altındaki yorum bölümünden bizlere iletin.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın