Tekin Temel Kimdir? Kaç Yaşında? Nereli? Aşk ve Günah Kerim Kimdir?

Tekin Temel Kimdir?

Tekin Temel, Manisa’da 1968 yılında dünyaya gözlerini açmıştır. Eğitim hayatına Ege Üniversitesi’nde Tiyatro bölümünde devam etmiştir. Günümüzde kadar birçok film, dizi ve reklamda rol alan Tekin Temel başarılı bir oyunculuk hayatı geçirmiştir. Şimdilerde rol aldığı Aşk ve Günah dizisinde de bu başarısını, tecrübesini kolaylıkla sunmaktadır. Tiyatro tabanlı ve bu işin eğitimini alan oyuncular arasında yer aldığı için de önemli bir isimdir. Ayrıca özel hayatında her zaman dürüst, samimi bir yapıda olan Teme için para dışında önem verilmesi gereken birçok şey vardır.

Tekin Temel’nin Eski Projeleri

Tekin Temel birçok televizyon dizisinde rol almış; tecrübeli bir isimdir. Kaçak Gelinler, Böyle Bitmesin, Acı Hayat, Güz Gülleri, Metro Palas gibi dizilerde önemli roller üstlenmiştir. Aşk ve Günah dizisinden evvel kendisini son olarak Kaçak Gelinler dizisinde görmüştük. Dizinin zengin ve şımarık kızının zengin babası olarak rol alan Tekin Temel işi başarıyla yerine getirmiştir.

Aşk ve Günah Dizisindeki Rolü

Aşk ve Günah, Kanal D’nin gündüz kuşağına kattığı, günlük bir dizidir. İlk bölümlerinden bu derece takipçisi olmasından ne kadar başarılı bir dizi olacağı anlaşılabilir. Tekin Temel dizide başrol oyuncularından biri olarak görünecek. Teme başrolü, genç oyuncu Seren Deniz Yalçın ile paylaşacak. Kerim karakterine can verecek olan Tekin Temel, zengin ama evinde mutsuz başarılı bir iş adamı olmakla beraber çocuklarına sevgi dolu bir babadır. Eşinin ilgisizliğinden şikâyetçi olan ve artık davranışlarından rahatsız olmaya başlayan Kerim’in ilgisi zaman içinde Nesrin karakterine kayacaktır. Tekin Temel, Aşk ve Günah dizisinde, Türkan Kılıç, Elçin Atamgüç, Seren Deniz Yalçın gibi başarılı isimlerle rol alacaktır.

1 Yorum

  1. ASA 24 Eylül 2015

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın