Tarık Mengüç Kimdir?

Tarık Mengüç Kimdir?

Tarık Mengüç 17 Ocak 1969 yılında İstanbul’da dünyaya geldi.  Şarkıcı ve söz yazası olan Tarık Mengüç 47 yaşındadır. Çingene asıllı olan şarkıcı bu kültürü yansıtan pek çok şarkı yapmıştır.

Tarık Mengüç askerliğini İzmir Ege Ordu Komutanlığı ve Denizli ordu evinde yaptıktan sonra pek çok işte çalışmıştır. Mobilya tasarımcısı, cilacılık, çakmakçılık, seramikçilik ve şarkı söyleme mesleklerini yürüten Tarık Mengüç’ün boyu 1.71 cm, kilosu ise 77’dir.

Saçları sarı olan Tarık Mengüç’ün gözleri kahverengidir. Ünlü şarkıcı dedesi tarafından Selanikli olup aslen Fethiyeli’dir. Tarık Mengüç şu an Funda Mengüç ile evlidir.

tarik-menguc-kimdir

Tarık Mengüç’ün Sanat Hayatı

Tarık Mengüç profesyonel olarak müzikle ilgilenmesi süreci ilk bestesi olan “Nazar Değmesin” adlı besteyle oldu. Birçok bestede imzası olan şarkıcı bestelerini Sibel Can, Betül Çağlar, Çılgın Sedat ve Davut Güloğlu gibi pek çok ünlü isme verdi.

5 yıl süreyle şan dersleri alan ünlü şarkıcının ekranlarla ilk tanışması 2004 yılında çıkarmış olduğu Şakşuka albümüyle gerçekleşti. Şakşuka şarkısına klip çeken Tarık Mengüç klibinde roman dansçılar oynatmış ve herkes tarafından tanınmıştır.

Tarık Mengüç’ün Albümleri

Tarık Mengüç 2004 yılında “Şakşuka” adını taşıyan ilk albümünü çıkarmasının ardından 2007 yılında “Lakerda” adını verdiği ikinci albümünü piyasaya sürdü.

Tarık Mengüç’ün üçüncü albümü 2009 yılında “İnadına 35 Derece” ismini taşıyan albümü oldu. Son albümünü 2011 yılında çıkaran ünlü şarkıcı albümüne “Tek Kişilik Orduyum” ismini vermiştir.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın