Tansu Taşanlar Kimdir Kaç Yaşında Nerelidir?

Son dönemlerde genç kızları kendisine hayran bırakan Tansu Taşanlar, hem oyunculuktaki başarısı hem de karizmatik bakışlarıyla dizi yapımcılarının gözdesi olmuştur. Başarılı oyunculuğu ve dış görünüşü nedeniyle beğenileri üzerinde toplayan Taşanlar hakkındaki detaylı bilgiler izleyiciler tarafından merak edilmektedir.

Tansu Taşanlar Kimdir?

Ahmet Tansu Taşanlar; 1984 Ankara doğumlu, 1.90 cm boyunda ve 85 kilodur. Memur bir babanın oğlu olan Tansu Taşanlar eğitim hayatını birçok farklı şehirde devam ettirmiştir.

Tansu Taşanlar Oyunculuğa Nasıl Başlamış Ve Hangi Yapımlarda Rol Almıştır?

Bursa Osmangazi Kültür Evi’nde 1996 yılında tiyatro ile tanıştı ve oyunculuk sevdası da bu şekilde başladı. Osmangazi Kültür Evi’nde dört yıl tiyatro eğitimi aldı ve lise bittikten sonra içindeki oyunculuk aşkını daha da çok kamçılayacak olan üniversite yılları başladı. 2002 yılında Konya Selçuk Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü’nde eğitime başlayan Tansu Taşanlar 2006 yılında üniversite eğitimini tamamlamıştır. Bu arada üniversitenin 3. Ve 4. Sınıflarında Konya Devlet Tiyatrosu’nda oyunculuk yaptı. Mezuniyetin ardından bir yıl Bursa Devlet Tiyatrosu’nda, bir yıl da Ankara Devlet Tiyatrosu’nda çalıştı. Sivas İl Jandarma Asayiş Komando Bölük Komutanlığı’nda vatani görevini yapan Tansu Taşanlar sivil hayatına İstanbul’da devam etmeye karar verdi. İstanbul’a gelişiyle birlikte birçok yapımda rol alan genç oyuncu kısa sürede kendisine yer edinmiştir.

Rol Aldığı Tiyatro Oyunları; Arkadaş Arıyorum, Karagöz Gölge Oyunu,  Yunus Dürür Benim Adım, Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz, Kayıplar, Sonbaharı Beklerken, Siyah Çoraplılar, Sevgili Doktor, Tepegöz’dür.

Tansu Taşanlar’ın Daha Çok Kişi Tarafından Tanınmasını Sağlayan Televizyon Dizileri İse; Küçük Kadınlar, Muhteşem Yüzyıl, İzmir Çetesi, Yalancı Bahar, Hırçın Kız Kadife, Kara Para Aşk,  Bir Bulut Olsam adlı dizilerdir. 

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın