Tan Taşçı Kimdir?

Tan Taşçı Kimdir?

Tan Taşçı, 30 Ekim 1981 tarihinde Hannover Hildesheim’de (Almanya) dünyaya geldi. İlkokul eğitimini Ankara Günahsız Koleji’nde tamamlayan Taşçı, lise eğitimini de Rauf Denktaş Lisesi’nde tamamladı. Polifonik korolarda uzun bir süre şarkı söyledi. Ardından Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı Yarı Zamanlı Korosuna dahil oldu. Bunun yanı sıra şan dersleri aldı.

Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuarı Opera ve Şan bölümüne geçen Tan Taşçı, sanat müziği, halk müziği gibi korolarda ve devlet operasında çalıştı. Aynı zamanda sahne dersleri alan Tan, ‘Mürüvetsiz Mürüvet’ adındaki Türk filminde Türkan Şoray ile rol aldı. Öğrenci olduğu dönemde birçok gece kulübü ve organizasyonlarda sahne aldı.

 

Tan Taşçı’nın Müzik Kariyeri

Tan Taşçı’nın ilk albümü 2005 yılında, kendi bestelerinden oluşturduğu ‘Rica Ederim’ oldu. Bu albümde kendi slow parçalarını dinleyicileri ile buluşturdu. 2. albümü ‘Sözümü Tutamadım’ı ise Erol Köse’nin imzası ile sevenlerine sundu. Bu albümde kendi şarkılarının yanı sıra Sezen Aksu ve Onno Tunç’un eseri olan ‘Geçer’ parçasına da yer verdi.

Ferdi Tayfur’u çok sevdiği bilinen sanatçının 2008’de yaptığı çıkış ise ‘Yıldızlar Da Kayar’ şarkısını yeniden yorumlaması oldu. 4. albümünü 2009 yılında çıkardı ve yine Ferdi Tayfur’a ait olan ‘Sanma Ki’ adındaki parçayı seslendirdi.  2010 yılında çıkardığı 5. albümü ‘Taş Yürek’ ile sevenlerinin karşısına çıktı. 2011 yılında Serdar Ortaç ile birlikte ‘Benim Gibi Olmayacak’ adlı single çıkardı. Bu çalışma oldukça beğenildi. 2012 yılında ‘İlk’ adındaki albümünü çıkardı. 2013 yılında Aysel Gürel’e ait olan ‘Ara Ara’ adlı şarkıyı, Yasin Keleş ile birlikte yorumladı. Son olarak da ‘Ağrılı Başımız’ adında bir single çalışması yaptı.

 

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın