Sümeyye Erdoğan Kimdir Kaç Yaşında?

Sümeyye Erdoğan Kimdir Kaç Yaşında?

Sümeyye Erdoğan 12. Cumhurbaşkanı ve eski başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın kızı ve ülkenin başarılı iş kadınlarından biridir. Recep Tayyip Erdoğan’ın dört çocuğundan biri olan Sümeyye Erdoğan’ın annesi Emine Erdoğan ve kardeşleri de Bilal Erdoğan, Esra Erdoğan ve Ahmet Erdoğan’dır.  Eğitim hayatına bakacak olursak ilk olarak Trabzon’daki Araklı İmam Hatip Lisesi’ni bitirmiştir. 2002 yılında girdiği üniversite sınavından başarılı bir sonuç elde edemeyen Sümeyye Erdoğan Amerika Birleşik Devletleri’nde eğitimine devam etmiş ve burslu olarak İndiana Üniversitesi’nde sosyoloji ve siyaset eğitimi almış ve 2005 yılında lisans eğitimini tamamlayarak Londra Ekonomi Okulu’nda ekonomi alanında yüksek lisans yapmıştır.

Sümeyye Erdoğan Kimdir?

                Sümeyye Erdoğan Türk siyasi tarihinde etkin rol oynamış siyasetçi, eski başbakan ve 12. cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kızı olması ve iş hayatında etkin rol oynayarak adından söz ettirmesiyle Türkiye gündeminde var olmuştur. Eğitim hayatını yurtdışında tamamlayarak ülkeye dönen Sümeyye Erdoğan 2010 yılında Doruk Izgara Gıda Ticaret Limited Şirketi’ne ortak olmuş ve iş hayatına bir adım atmıştır. 2010 yılında AKP’nin dış ilişkileri ve dünya basınına yansımaları konusunda sorumlu danışman olmuş bu konuda görev yapmaya başlamıştır. Bu kapsamda görevi itibariyle pek çok yurtdışı seyehati gerçekleştirmiştir. 2013 yılında meydana gelen Taksim Gezi Parkı eylemlerinde sanatçılarla hükümet görevlilieri arasında gelişen görüşmelerde bulunmuştur. Toplantılara katılmış olması ve bu görüşmelerde bulunmuş olması sorgulanmış ve TBMM gündemini de bu konu bir hayli meşgul etmiştir.

Sümeyye Erdoğan Nereli?

                Annesi Emine Erdoğan Arap kökenli ve Bitlisli, babası Recep Tayyip Erdoğan ise Rizeli’dir. Erdoğan ailesinin hayatı, siyasi yaşamları, özel hayatları ve faaliyetleri oldukça fazla bir şekilde kamuoyu tarafından merak konusu olmuş ve Sümeyye Erdoğan da bu konular itibariyle insanların dikkatini çekmiş ve ilgilerini görmüştür.

Sümeyye Erdoğan Kaç Yaşında?

                1985 yılında Emine Erdoğan ile Recep Tayyip Erdoğan’ın dört çocuklarından biri olarak dünyaya gözlerini açan Sümeyye Erdoğan içinde bulunduğumuz 2015 yılı itibariyle 30 yaşındadır. Halen Türk kamuoyunda ilgiyle takip edilen ve haberleri sıkça televizyonlarda ve gazetelerde yer alan Sümeyye Erdoğan hem iş yaşantısı hem özel hayatı hem de siyasi yaşantısıyla dikkat çekmekte ve bu konularda insanların meraklarını cezbetmektedir.

Sümeyye Erdoğan resimleri

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın