Sultan Ulutaş Kimdir?

Sultan Ulutaş Kimdir?

Sultan Ulutaş 18 Ocak 1988 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. 28 yaşında olan güzel oyuncu Sultan Ulutaş oğlak burcudur. Göz rengi kahverengi saçları siyah olan Sultan Ulutaş’ın boyu 1.70 cm, kilosu ise 56 kilodur. Sultan Ulutaş evli değildir.

Sultan Ulutaş lisans eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi Elektronik Haberleşme Mühendisliği üzerine almıştır.  Annesinin oyunculuk yapmasını istememesi nedeniyle mühendislik bölümünü bitiren Sultan Ulutaş okulu bitirdikten sonra oyunculuk dersleri almaya başladı.

Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra tekrar sınava giren Sultan Ulutaş, Kadir Has Üniversitesi Tiyatro bölümünü kazanmıştır. Ayrıca tiyatro eğitimi alırken Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde de oyunculuk eğitimi almayı sürdüren Sultan Ulutaş başarılı bir oyuncudur.

Sultan Ulutaş evcil bir yapıya sahiptir. Kitap okumayı, yemek yapmayı çok seven Sultan Ulutaş evde vakit geçirmeyi çok sevmektedir.

Sultan Ulutaş Kimdir?

Sultan Ulutaş’ın Ekranlarla Tanışması

Sultan Ulutaş ilk önce bir reklam ajansına yazılmıştır. Birçok reklamda rol alan Sultan Ulutaş 2010 yılında oynadığı reklamların yanı sıra bir dizi projesinde yer almıştır.

“Çocuklar Duymasın” adlı dizide rol alan Sultan Ulutaş daha sonra farklı dizi projelerinde de bulunmuştur.

Sultan Ulutaş’ın Rol Aldığı Dizi Ve Filmler

Sultan Ulutaş’ın rol aldığı diziler arasında; Çocuklar duyması, emanet, Son Çıkış ve Cesur Yürek dizi bulunmaktadır.

Sultan Ulutaş Show Tv’de yayınlanan “Cesur Yürek” adlı dizide başarılı bir oyunculuk performansı gerçekleştirdi.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın