Süleyman Soylu Kimdir?

Süleyman Soylu Kimdir?

Süleyman Soylu 1969 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Aslen Trabzon Of’lu olan Süleyman Soylu ilk ve orta öğretimini İstanbul’da tamamlamıştır.

Plevne Lisesi’nde lise eğitimini tamamlayan Süleyman Soylu üniversite eğitimini İstanbul Üniversitesi işletme bölümü üzerine tamamlamıştır.  Süleyman Soylu evli olup 2 tane çocuğu bulunmaktadır.

Süleyman Soylu Kimdir?

 

Süleyman Soylu’nun Siyasi Hayatı

Süleyman Soylu siyasi hayatına 1987 yılında Doğru Yol Partisi ile başladı. Doğru Yol Partisi gençlik kollarında uzun bir süre görev yapan Süleyman Soylu daha sonra DYP İstanbul Gençlik Kolları’nda yönetim kurulu üyeliği yapmış ve teşkilat başkanı olmuştur.

1995 yılında Gaziosmanpaşa üyeliğine seçilen Süleyman Soylu daha sonra Gaziosmanpaşa ilçe başkanı olarak görevine devam etmiştir. Gitgide siyasette aktif bir rol oynamaya başlayan Süleyman Soylu daha sonra Doğru Yol Partisi’nden belediye başkanı adayı oldu.

1999 yılında DYP Olağan Kongresi’nde İstanbul il başkanlığına seçilen Süleyman Soylu aktif siyaset hayatını Ak Parti’de sürdürmektedir. Süleyman Soylu şu an Ak Parti’de İç İşleri Bakanlığı görevini yürütmektedir.

Süleyman Soylu’nun Aktif Siyasi Hayatı

Süleyman Soylu şu an Ak Parti’de İçişleri Bakanlığı görevini yürütmektedir. 5 Eylül 20012 yılında aktif olarak siyasete başlayan Süleyman Soylu 2012 yılında AKP MKYK’sına seçildi ve AK Parti Genel Başkan yardımcılığı görevini üstlendi.

Süleyman Soylu başarılı bir siyasetçi olup, 64. hükümette Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı olarak görev yaptı.

 

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın