Şükran Ovalı Kimdir?

Şükran Ovalı Kimdir?

Şükran Ovalı 1 Nisan 1985 yılında İzmir’de dünyaya geldi. İzmir’in Eşrefpaşa semtinde dünyaya gelen ünlü oyuncu aslen İzmirlidir. Annesi ve babası ayrı olan Şükran Ovalı ailenin tek çocuğudur.

31 yaşında olan ünlü oyuncu ilköğretim hayatına İzmir Mustafa Urcan İlköğretim Okulu’nda başladı. Lise eğitimini Göztepe’de alan Şükran Ovalı, okul hayatı bittikten sonra İstanbul’a yerleşmiştir.

Şükran Ovalı koyu bir Beşiktaş taraftarıdır. Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde oyunculuk eğitimi alan Şükran Ovalı’nın boyu 1.70 cm’dir.

55 kilo ağırlığındaki ünlü oyuncunun saçları siyah gözleri kahverengidir. Koç burcu olan ünlü oyuncu Caner Erkin ile güzel bir birliktelik yaşamaktadır.

sukran-ovali-kimdir

Şükran Ovalı’nın Ekranlarla Tanışması

Pek çok dizi ve filmde boy gösteren Şükran Ovalı ilk olarak 2002 yılında “Sırlar Dünyası” adlı TV dizisi ile ekranlara merhaba dedi.

Başarılı oyunculuğu ve güzelliği sayesinde herkes tarafından çok sevilen ünlü oyuncu 2002 yılından sonra pek çok projede yer aldı.

Şükran Ovalı’nın Rol Aldığı Dizi ve Filmler

Ünlü oyuncu Şükran Ovalı’nın rol aldığı dizi ve filmler arasında; Şeref Meselesi, Ulan İstanbul, Cinayet, Kötü Yol, Reis, Nar, Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi, Kahramanlar, Ev, Bir Bulut Olsam, Aşk Üçgeni, İçimdeki Yabancı, Cin Geçidi, Aşk Yakar, Alia, Vazgeç Gönlüm, Bez Bebek, Ezo Gelin, Pars; Kiraz Operasyonu, Sırlar Dünyası ve Paramparça dizisi bulunmaktadır.

 

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın