Star TV Serçe Sarayı Kadir Kimdir? Gerçek İsmi

Star TV ekranlarının yeni dizisi Serçe Sarayı’nın sevilen karakteri Kadir kimdir? Gerçek ismi Mert Fırat olan yakışıklı oyuncu kaç yaşındadır? Mert Fırat aslen nereli ve hangi il doğumludur. İşte Mert Fırat’ın hayatı ve biyografisi

MERT FIRAT KİMDİR?

Ünlü oyuncu Mert Fırat 10 ocak 1981 senesinde Ankara’da dünyaya gelmiştir. Liseyi bitirdikten sonra yurtdışına çıkarak İsveçte radyo ve televizyon eğitimi almıştır. Daha sonra ise Ankaraya dönerek Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya Fakültesi tiyatro bölümünde oyunculuk eğitimi almaya başlamıştır. 2005 senesinden itibaren ise aktif olarak birden fazla sinema tv dizi ve filminde yer almıştır.  İlk senaryosunu İlksen başarır ile beraber yazmıştır.

mert-firat-nereli-998

Aynı zamanda Başka Dilde Aşk filminin başrollerini Saadet Işıl Aksoy ile paylaşan genç oyuncu Mert Fırat bu filmde hem ilk senaryo deneyimini yaşadı hemde kariyerinde çığır açacak bir başarıya imza attı. Daha sonra ise bu şahane filmi Atlıkarınca isimli filmi ile başarısını devam ettirdi. Genç oyuncu Mert Fırat öğrencilik yıllarından beri ara vermeden her yıl yıl tiyatro oyunlarında oynamıştır. Hala ise Kadıköy moda sahnesinde başarılı tiyatro oyunları ile seyirci karşısındadır.

Mert Fırat’ın oynadığı diziler;

-Bizim Evin Halleri 2005 senesi

-Yersiz yurtsuz 2007 senesi

-Binbir gece 2007-2008 seneleri

-Kapalıçarşı 2009-2010 seneleri

-Bir ömür yetmez 2011 senesi

-İntikam 2013 senesi

-Serçe sarayı 2015 senesi

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın