Soner Sarıkabadayı Kimdir Kaç Yaşında Nereli?

Şarkıları insanı başka dünyalara götüren hem kişiliğinle hemde görünümüyle ilgi çeken Soner Sarıkabadayı Kimdir? Kaç yaşında nerelidir? işte tüm cevaplar konumuzda.

Soner Sarıkabadayı Kimdir? Kaç Yaşında Nereli?

Ünlü Sanatçı Soner Sarıkabadayı 8 Aralık 1978 yılında Kahramanmaraş ilimizde doğmuştur.İki kardeştir.Kardeşlerinin isimleri Perihan ve Zaferdir.Dört yaşlarına kadar ailesiyle beraber yaşamıştır ardından Kahramanmaraş’tan Mersin’e taşınmışlardır.Babası Mersin’de eczacılık yapmıştır.İlk ve Orta okulu Mersin ilimizde bitirmiştir.Uzun boylu olması nedeniyle basketbola karşı özel bir ilgi beslemiştir.Bir yandan müzik bir yandan basketbolu çok seviyordu bir gün Üniversiteye hazırlanırken ayağını sakatlıyor ve kısa süre evde kalmak zorunda kalıyordu bu kaldığı boyunca şarkı sözleri oluşturmaya başlamıştır.

Ardından Üniversite yaşamına doğru yola koyulmaktadır.Çünkü Yıldız Teknik Üniversitesini kazandığı haberini alır bunun üzerine vakit kaybetmeden hemen İstanbul’a taşınmıştır.Üniversite dönemindede Müziğe karşı olan ilgisi çok yoğun şekilde olmaya başlayınca Gitar bölümü sınavına girmiştir ve kazanmıştır.2008 tarihinde okulunu başarıyla bitirmenin sevincini yaşadı.Adını duyurması Biri Bizi Gözetliyor isimli yarışmada Tarık isimli karaktere verdiği şarkıyla tanınmıştır şarkının ismide Gümbür Gümbürdü.

Ünlü şarkıcılara bestelerini veren Soner Sarıkabadayı isminden söz ettirir hale geldi.Sibel Can, Murat Boz ve Demet Akalın gibi sanatçılara şarkı besteleri vermiştir.

İlk Albümünü 2001 tarihinde çıkarmayı başardı.Albümünün ismi Karaydı.2009 tarihinde esas ses getiren albümü çıkardı Buz isimli albümle çok beğenildi.Ardından 1 yıl sonra Pas isminde başka bir albüm çıkardı ve onlada çıkışını devam ettirdi.

Soner Sarıkabadayı Boyu kaçtır? ünlü şarkıcının boyu 1.84 kilosu ise 72-73 arasıdır.

Albümleri ise tamamen Şu şekildedir:

2001 yılında – Kara
2009 yılında– Buz
2010 tarihinde – Pas
2010 tarihinde– Sadem
2011 yılında – Seveni Arıyorum
2011 tarihinde – İtiraz
2011 yılında Tuzlu Su

Şarkılarındaki başarıyla beraber ödüllerde almıştır.Bu ödüllerin ilki 2008 yılında Kral Tv yılın yeteneği ödülünü almaya hak kazandı.Yine aynı yıl Altın kelebek Yılın en iyi çıkış yapan sanatçısı ödülünüde almıştır.2008 yılında iki tane daha ödül almış 2009 yılında ise 3 ödül almaya kazanmıştır.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın