Sinem Öztufan Kimdir?

Sinem Öztufan Kimdir?

Sinem Öztufan 22 Nisan 1989 tarihinde İzmir Karşıyaka’da dünyaya geldi. 36 yaşında olan ünlü sanatçı 1996 yılında Best Model Ege Yarışması’na girmiş ve bu yarışmada birinci seçilmiştir.

1997 yılında ise Bahama Adaları Takvim Güzeli seçilen Sinem Öztufan 1998 yılında Kanal D tarafından düzenlenen Miss Turkey yarışmasına katılmış ve bu yarışmadan üçüncü olmuştur.

Sinem Öztufan Miss Turkey yarışmasının ardından kendini dizi setlerinde bulmuştur. Sinem Öztufan’ın boyu 1.74 cm, kilosu ise 58’dir.

Aslen İzmirli olan Sinem Öztufan’ın göz rengi kahverengi saçları ise kumraldır. Sinem Öztufan 2006 yılında İrem Kenan ile evlendi. 2008 yılında ise Sarp adında bir oğlu oldu.

sinem-oztufan-kimdir

Sinem Öztufan’ın Ekran Hayatı

Sinem Öztufan pek çok güzellik yarışmasına katıldıktan sonra 1997 yılında “Böyle Mi Olacaktı “adlı diziden oyunculuk teklifi aldı.

“Böyle Mi Olacaktı” adlı dizinin yapımcılığının Türker İnanoğlu üstlenmişti. Sinem Öztufan daha sonra pek çok dizide başarılı bir oyunculuk sergilemiştir.

Sinem Öztufan’ın Oynamış Olduğu Diziler

Sinem Öztufan’ın oynadığı diziler arasında Osmanlı’da Derin Devlet, Unutulmaz, Leylan, Karagümrük Yanıyor, Büyük Yalan, Alacakaranlık, Hanım Ağa ve Böyle Mi Olacaktı dizisi bulunmaktadır.

Başarılı bir oyunculuk performansı sergileyen Sinem Öztufan herhangi bir film projesinde yer almamıştır. 1997 yılında dizilerde rol almaya başlayan Sinem Öztufan en son 2013 yılında “Osmanlı’da Derin Devlet” adlı dizide rol almıştır.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın