Simge Tertemiz Kimdir?

Simge Tertemiz Kimdir?

Simge Tertemiz 10 Ocak 1988 yılında İskenderun’da dünyaya geldi. Mankenlik, oyunculuk ve sunuculuk yapan Simge tertemiz 29 yaşındadır. Aslen İskenderunlu olan Simge Tertemiz ailesiyle İstanbul’a yerleşmiştir.

Ortaokul eğitimini İstanbul Yahya Kemal Beyatlı İlköğretim Okulu’nda tamamlayan Simge Tertemiz lise eğitimini Nuri Cıngıllıoğlu Lisesi’nde tamamlamıştır.   Üniversite eğitimini Eskişehir Anadolu Üniversitesi’nde alan Simge Tertemiz çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri bölümünden mezun olmuştur.

Simge Tertemiz’in boyu 1.78 cm, kilosu ise 62’dir. Saçları sarıgözleri mavi olan Simge Tertemiz şu an evli değildir. 2011 yılında Murat Kadıoğlu ile olan evliliğini sonlandıran Simge Tertemiz’in bir çocuğu vardır.

Simge Tertemiz Kimdir?

Simge Tertemiz’in Kariyer Hayatı

Simge Tertemiz ilk olarak Best Model Of Turkey güzellik yarışmasında birinci olarak adını duyurmuştur.  Dünya çapında bir güzellik yarışmasına katılan Simge Tertemiz bu yarışmada 4. olmayı başarmıştır.

2004 yılında Miss Tourism beşinciliği bulunan Simge Tertemiz ilk olarak “Çılgın Dersane Kampta” adını taşıyan filmde rol almıştır.

Simge Tertemiz’in Rol Aldığı Dizi ve Filmler

Çok yönlü bir isim olan Simge Tertemiz’in rol aldığı dizi ve filmler arasında; Çılgın Dersane, Çılgın Dersane Kampta ve Türk Malı yer almaktadır.

Simge Tertemiz en son olarak 2016 yılında “İşte Benim Stilim” adını taşıyan moda programında yarışmacı olarak yer almıştır. Sunuculuk, modellik ve oyunculuk yapan Simge Tertemiz başarılı bir isimdir.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın