Sıla Kimdir?

Sıla Kimdir?

Sıla 17 Haziran 1980 tarihinde Denizli’de dünyaya geldi. Aslen Denizlili olan ünlü şarkıcının tam adı  Sıla Gençoğlu’dur. Denizli’de ilkokul eğitimini aldıktan sonra ortaokul ve lise öğrenimini İzmir’de tamamlayan Sıla, lise eğitimine devam ederken özel şan dersleri almaya başladı.

36 yaşında olan ünlü şarkıcı 1998 yılında üniversite eğitimi almak için İstanbul’a geldi. İstanbul Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi’ni kazanan Sıla üniversiteyi bırakıp İstanbul Bilgi Üniversitesi Caz Vokal bölümüne geçmiştir.

Lisede okurken müziğe ilgisi olan Sıla ilk olarak Afyon Caz Festivali’nde sahne almıştır.  Sıla’nın boyu 1.71 cm’dir.  Kilosu 59 olan ünlü şarkıcının gözleri mavi saçları ise kahverengidir. Şu an Ergin turunç ile birliktelik yaşayan ünlü şarkıcı Sıla ikizler burcudur.

sila-kimdir

Sıla’nın Müzik Kariyeri

Sıla İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Caz Vokal bölümü okurken bu sırada Kenan Doğulu’yla tanışmıştır. Beraber çalışmaya başlayan ikili güzel şarkılara imza atmıştır. 7 yıl boyunca Kenan Doğulu’nun vokalliğini yapan Sıla birçok programa katılma şansı bulmuştur.

Sıla  sadece şarkı söylemekle kalmamış söz yazmış ve besteler meydana getirmiştir. Sıla’nın söz ve besteleri Kenan Doğulu, Emel Müftüoğlu ve Ferhat Göçer gibi ünlü şarkıcıların albümünde yer almıştır.

Sıla’nın Albümleri

Sıla’nın albümlerinden ilki 2007 yılında müzik dünyasıyla tanışmıştır. 2007 yılında “Sıla” adını taşıyan albümle sevenlerinin karşısına çıktı. Daha sonra İmza, Konuşmadığımız Şeyler Var, Joker, Vaveyla ve Yeni Ay albümlerini çıkardı.

Lütfen Düşüncelerinizi Paylaşın